خیام وقار کاشانی، بازیگر و کارگردان مشهور ایرانی، در تاریخ 1 مرداد 1360 در شهر کاشان به دنیا آمد. بازیگر نقش معین در سریال تب و تاب در خانواده‌ای پنج نفره بزرگ شده و یک برادر و یک خواهر دارد.

 

15

 

او در دانشکده هنر و معماری تحصیل کرد و مدرک لیسانس بازیگری را از آنجا دریافت کرد. وی از سال های دانشجویی به علت علاقه به هنر و فرهنگ در فعالیت های هنری مدرسه شرکت می کرد و یکی از اعضای فعال این گروه ها بود.

ازدواج و همسر خیام وقار کاشانی

خیام وقار کاشانی ازدواج کرده و دارای یک دختر به نام باران است.

 

شروع بازیگری در کاشان و مهاجرت به تهران

خیام وقار کاشانی از سال 76 در شهر کاشان به طور جدی در زمینه تئاتر فعالیت کرده و چندین بار روی صحنه به اجرا گذاشته است. بازیگر نقش محسن در سریال هم بازی برای پیشرفت حرفه‌ی هنری خود، از کاشان به تهران مهاجرت کرد و سپس با تأسیس سالن تئاتر به نام "باران"، به فعالیت در زمینه‌ی هنر تئاتر پرداخت.

 

وی در این مجموعه، به صورت جدی و با انگیزه به فعالیت های هنری خود ادامه داد و در چندین جشنواره، از جمله جشنواره فجر، با کارهای خود مورد توجه قرار گرفت. وقار کاشانی در زمینه تئاتر به عنوان کارگردان و بازیگر فعالیت دارد و در این حوزه توانسته نمایش‌هایی چون "نخودی" و "محرمانه" را با موفقیت بر روی صحنه ببرد.

تدریس خیام وقار کاشانی در رشته بازیگری

علاوه بر بازیگری، خیام وقار کاشانی به تدریس بازیگری نیز مشغول است و در چندین آموزشگاه به عنوان مدرس فعالیت می‌کند. به این ترتیب او از تجربیات حرفه‌ای خود برای آموزش بازیگری به دانش‌آموزان و علاقمندان استفاده می‌کند.

خیام وقار کاشانی در سریال بچه مهندس

خیام وقار کاشانی در سال 99، در ایام ماه مبارک رمضان، در سریال بچه مهندس 3 به کارگردانی علی غفاری، نقش سعید نصیری را بازی کرد. وی در این سریال به همراه بازیگرانی چون ثریا قاسمی، مهشید جوادی، حدیث چهره‌پرداز، روزبه حصاری، فرهاد قائمیان، کامران تفتی و سعید کریمی به ایفای نقش پرداخت.

 

خیام وقار کاشانی در نقش محسن سریال هم بازی

خیام وقار کاشانی همچنین در سریال هم بازی نیز نقش آفرینی کرده است. او در این سریال نقش محسن را بازی کرده و مسئول یک گلخانه بزرگ است که گیاهان دارویی تولید می کند.

 

خیام وقار کاشانی در سریال زندگی از نو

سریال زندگی از نو ساخته علی‌محمد قاسمی و محصول سال 1396 است که تهیه‌کنندگی آن را مهدی شفیعی بر عهده داشته است.

 

خیام وقار کاشانی در سریال خانواده دکتر ماهان

خیام وقار کاشانی در سریال خانواده دکتر ماهان بازیگری کرده و نقش جنگلبان را ایفا کرده است. او در این سریال در نقش علی حضور داشته و با بازی زیبا و واقعی‌گرایانه‌اش، توانست نقش خود را به خوبی بازی کند.

 

خیام وقار کاشانی در نقش معین سریال تب و تاب

سریال تب و تاب به کارگردانی داریوش مختاری ساخته شده است. این سریال با بازیگری مختار وقار کاشانی، محمود پاک نیت، فرشته سرابندی و سایر بازیگران کمتر شناخته شده در صنعت سینما و تلویزیون، برای شبکه دو سیما تولید شده است. در کارنامه داریوش مختاری، سریال اغما و فعالیت در عرصه نویسندگی فیلمنامه فیلم و سریال نیز به چشم می‌خورد. وقار کاشانی در این سریال نقش معین را بازی میکند.

 

فیلم شناسی خیام وقار کاشانی

این بازیگر پر تلاش تا به امروز در چندین فیلم و سریال به ایفای نقش پرداخته که در ادامه لیست آنها را مشاهده میکنید.

مجموعه تلویزیونی و سریال های خیام وقار کاشانی

 1. مجموعه تلویزیونی دلدار
 2. سریال پنجمین خورشید
 3. شاید برای شما اتفاق بیفتد
 4. عملیات 125
 5. خانه ی دوستی
 6. زندگی از نو
 7. خانواده ی دکتر ماهان
 8. بچه مهندس 3
 9. هم بازی

فیلم های سینمایی خیام وقار کاشانی

 1. تابو
 2. کار کثیف

فیلم های کوتاه خیام وقار کاشانی

 1. هشتگ ساعت چهار
 2. پل
 3. مردن در آب مطهر

-