چقدر طول می کشد تا تاتو انجام شود؟ در حالی که بسیاری از مردم تعجب می کنند که هزینه خالکوبی چقدر است. بسیاری از آنها کاملاً مطمئن نیستند که واقعاً زمان تاتو چقدر است. با این حال، از آنجایی که این دو در کنار هم هستند، مهم است که از هر دو طرف معادله مطلع باشید. برای پاسخ به این سؤالات مهم و اطلاع کسانی که علاقمند به انجام یک خالکوبی جدید هستند، با متخصصان آن تماس گرفتیم. برای اطلاع از مدت زمان انجام تتو بر اساس عوامل مختلف، ادامه مطلب را بخوانید.

 

13

 

زمان انجام تاتو به چه عواملی بستگی دارد؟

هیچ محدودیت زمانی مشخصی برای زمان انجام تاتو وجود ندارد. مدت زمانی که برای تکمیل خالکوبی شما طول می کشد بسیار متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. نه تنها اندازه خالکوبی شما در زمان انجام آن موثر است، بلکه محل قرارگیری و رنگ آن هم در هزینه کلی و هم در زمان سرمایه‌گذاری شده روی قطعه شما از ابتدا تا انتها نقش دارد. داگر یکی از معروفترین تاتوکارهای  لس‌آنجلس می‌گوید: «عواملی که من برای زمان انجام تاتو در نظر می‌گیرم، معمولاً به پیچیدگی طرح، اندازه و محل خالکوبی آن بستگی دارد. برخی از خالکوبی‌ها ممکن است بسیار ساده به نظر برسند، اما در قسمت‌های خاصی از بدن زمان بیشتری طول می‌کشد.»
فورته یکی دیگر از تاتوکارهای صاحب نام می‌گوید “من دوست دارم هر روز برنامه ریزی کنم تا طراحی، چیدمان، استنسیل، راه اندازی، خرابی و غیره را در نظر بگیرم. این فرآیند بسیار دقیق تر و وقت گیرتر از آن چیزی است که مردم تصور می کنند.” مثل همیشه، حتما طرح های خود را با تاتوکار خود در میان بگذارید. زمان مورد نیاز برای تکمیل خالکوبی خود را قبل از اولین جلسه خود تعیین کنید تا غافلگیر نشوید. با توجه به اینکه در حال انجام کاری دائمی با بدن خود هستید، احتمالا نمی خواهید این روند را به دلیل تنگنای زمانی با عجله انجام دهید. باید بدانید پاک کردن تاتو کار ساده‌ ای نیست. و پاک کردن تاتو با لیزر هم نکات مربوط به خودش را دارد.

اندازه تاتو یکی از مهمترین عوامل در زمان انجام آن می‌باشد

یک خالکوبی کوچک و ساده می تواند یک ساعت طول بکشد. در حالی که یک تکه پشت بزرگ می تواند ۷ یا ۱۰ ساعت طول بکشد. اندازه در این معادله مهم است، و مهم است که به یاد داشته باشید که زمان نیز پول است. هر چه مدت زمان بیشتری برای اتمام طول بکشد، تتو شما هزینه بیشتری خواهد داشت.

تاتو رنگی در مقابل تاتو سیاه و خاکستری

آیا می دانستید که تاتوهای رنگی معمولاً بیشتر از سیاه و خاکستری زمان نیاز دارند؟ آیا با انواع سبک های تاتو آرت آشنایی دارید؟ برخی از هنرمندان در خالکوبی با خطوط ظریف سیاه و خاکستری تخصص دارند. برخی در خالکوبی مبتنی بر کلمه تخصص دارند. هنرمندان دیگر خالکوبی های رنگارنگ و تخیلی را در اشکال مختلف ارائه می دهند. بنابراین سعی کنید هنرمندی را پیدا کنید که با سبک هنری مورد علاقه شما بهترین کار را انجام دهد. چه سنتی، چه پرتره، چه سیاه کاری یا چیز دیگری. این مهم است که تحقیقات خود را قبل از اجرا انجام دهید.

به یاد داشته باشید که جزئیات در خالکوبی بسیار متفاوت است. هرچه قطعه شما پیچیده تر باشد، تکمیل طرح بیشتر طول می کشد. به عنوان مثال، اگر یک خالکوبی به سبک جواهرات با جزئیات بسیار کوچک و حالت ملیله دوزی یا حتی یک طرح گره‌کاری سلتیک (Celtic) دارید، هنرمند شما به زمان بیشتری برای تکمیل تاتو شما نیاز دارد. همین امر برای خالکوبی تصاویر پرتره نیز صادق است. در این طرح ها توجه ویژه به ساختارهای کوچک مانند مژه ها، لب ها و جزئیات مو نیاز به تمرکز بیشتری دارد.

اگر شما یک خال کوبی رنگی انجام می دهید که بیشتر به سبک خالکوبی سنتی است که در آن رنگ های یکدست مسطح مورد نیاز است، بسیار سریع تر خواهد بود. اگر سبک واقعی تری از خالکوبی رنگی را انجام می دهید که نیاز به لایه های رنگی و درجه بندی رنگ های مختلف دارد، خیلی بیشتر طول می کشد. همچنین، با خالکوبی سیاه و خاکستری، بستگی به این دارد که هنرمند از چه تکنیکی برای خالکوبی سیاه و خاکستری استفاده کند.

چگونه برای خالکوبی خود برنامه ریزی کنید

هر خالکوبی در مقیاس بزرگ چندین جلسه طول می کشد. اگر شما یک خالکوبی را انجام می دهید، بسته به سبک خالکوبی و سبک هنرمند شما می تواند بین پنج تا هشت جلسه تمام روز باشد. هنرمند شما میتواند یک تخمین زمانی برای یک خالکوبی ارائه دهد که در عرض یک روز قادر است آنرا تمام کند. اما با حجم زیاد، کار خالکوبی در مقیاس کمی مشکل‌تر است. لیکن می‌توان این قطعه را در چند جلسه تمام روز برنامه ریزی کرد.

هنگام برنامه ریزی برای خالکوبی، تحمل درد شخصی خود را نیز در نظر بگیرید. (بعضی از ما همیشه نمی‌توانیم درد را تحمل کنیم.) هر چه بیشتر بتوانید برای خالکوبی خود بی‌حرکت بنشینید، بهتر است، اما همه نمی‌توانند برای این مدت طولانی بنشینند. تحمل درد می‌تواند عاملی در برنامه‌ریزی کار در مقیاس بزرگ باشد. خالکوبی به صبر و فداکاری نیاز دارد. تحمل درد بسیار متفاوت است، و واقعاً هیچ نشانه ای وجود ندارد که تا زمانی که خالکوبی را انجام ندهید، تا چه اندازه با درد تتو سازگار خواهید شد.

 

نکاتی که قبل از خالکوبی باید بدانید

دنده‌ها و بالاتنه می‌توانند دردناک‌تر و انجام دادن روزهای متوالی‌تر سخت‌تر باشند.

برخی از بخش های بدن باعث درد بیشتری نسبت به سایر بخش ها می شوند. با توجه به این موضوع برخی از افراد تصمیم می گیرند که طرح را در مراحل قابل تحمل تری اجرا کنند. اگر قبلا هرگز خالکوبی نکرده اید، سعی کنید در اولین بار قسمت ضخیم تری از بدن خود را برای تاتو کردن انتخاب کنید. همچنین خالکوبی نزدیک به استخوان ها و در سراسر ساختارهای عصبی را فراموش کنید. در مناطقی مانند زانو، بالای پا و ستون فقرات می تواند بسیار شوکه کننده باشد. اگر شما در حال تنش باشید و زیاد حرکت کنید، خالکوبی بسیار دشوار می شود. و  زمان تاتو بسیار طولانی تر می‌شود. بنابراین هنگام انجام خالکوبی از نظر ذهنی و جسمی آماده باشید.

قبل از انجام خالکوبی مقدار زیادی آب بنوشید تا خود و پوستتان را هیدراته نگه دارید.

برای اینکه وقت کمتری را زمان تاتو صرف کنید قبل از انجام تاتو در مورد جزئیات آن با تاتوکار صحبت کنید

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که اگرچه بخشی از فرآیند فنی نیست. طراحی یک خال کوبی سفارشی نیز به زمان نیاز دارد. هنرمند شما وقت خود را صرف تغییر یا تطبیق ایده طراحی شما برای هماهنگی با سبک خود می کند. مگر اینکه یک خال کوبی بسیار ساده باشد. همه هنرمندان برای کار و زمان خود ارزش قائل هستند. اگر به یک خال کوبی سفارشی علاقه مند هستید، قبل از قرار ملاقات خود، در مورد تمام جزئیات صحبت کنید. از جمله اینکه چقدر طول می کشد. تا هنرمند شما تاتوی بالقوه را طراحی کند. در اینصورت در کمترین زمان در راه ایجاد یک علامت دائمی خواهید بود.

به طور کلی، مهم است که صبور باشید و در این فرآیند عجله نکنید. خالکوبی شما یک ویژگی است که برای همیشه با شما خواهد بود. مطمئن شوید که زمان مناسبی را اختصاص داده اید و تحقیق کنید تا هنرمندی را پیدا کنید که با او احساس راحتی کنید.

برای انجام خالکوبی زمان تاتو چقدر است؟

انجام یک خال کوبی جدید می تواند از چند ساعت تا چند ماه طول بکشد. در برخی موارد ممکن است بیش از یک سال طول بکشد. هر جلسه معمولاً ۶-۴ ساعت است. مدت زمانی که تاتو شما طول می کشد به اندازه، پیچیدگی، مراقبت و مهارت هنرمند بستگی دارد

آیا می توانم قبل از تاتو کافئین بنوشم؟

باید در نظر داشته باشید ۴۸ ساعت قبل از انجام تاتو، الکل یا کافئین مصرف نکنید. از آنجایی که هر دو ماده به عنوان رقیق کننده خون شناخته شده اند، می توانند منجر به افزایش خونریزی در طول این فرآیند شوند.

-