این سوال که چرا آغوش گرفتن یکدیگر اهمیت دارد مانند این است که بپرسیم چرا باید آب نوشید. در واقع همان‌گونه که آب ما را زنده نگه می‌دارد و هیچ انسانی نمی‌تواند بدون دریافت آب زنده بماند، در آغوش کشیدن نیز ما را زنده نگه می‌دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب به فواید بغل کردن بپردازیم.

3

فواید بغل کردن

بغل کردن آرامش‌بخش است و استرس را درمان می‌کند اما فواید در آغوش گرفتن تنها برای آرامش روان نیست و تاثیرات فوق‌العاده‌ای در زیبایی و تسکین برخی دردها خواهد داشت.

بغل کردن استرس را کاهش می‌دهد

هنگامی که دوست یا یکی از اعضای خانواده با عاملی دردناک یا ناخوشایند روبه‌رو است، او را در آغوش بگیرید. متخصصین روانشناس معتقدند پشتیبانی از شخص دیگر از طریق لمس می‌تواند به کاهش استرس او کمک زیادی کند.

در آغوش گرفتن از شما در برابر بیماری‌ها محافظت کند

تاثیرات کاهش‌دهنده استرس در آغوش گرفتن نیز ممکن است برای حفظ سلامتی شما موثر باشد. در مطالعه‌ای که بر روی بیش از ۴۰۰ بزرگسال در مورد فواید بغل کردن انجام شد، محققان دریافتند که بغل کردن احتمال ابتلا به بیماری در افراد را کاهش می‌دهد.

در آغوش گرفتن می‌تواند سلامت قلب شما را تقویت کند

روانشناسی بغل کردن تاکید زیادی بر سلامت جسمانی به واسطه در آغوش گرفتن دارد. در واقع از فواید بغل کردن این است که می‌‌تواند برای سلامت قلب شما خوب باشد. این دقیقا به خاطر احساس آرامش و اطمینان بیشتری است که در زمان در آغوش گرفتن به شما دست می‌دهد.

 بغل کردن می‌‌تواند شما را شادتر کند

بغل کردن عاشقانه باعث عمیق‌تر شدن رابطه زوجین می‌گردد و این به دلیل ترشح هورمون اکسی توسین است. اکسی توسین یک ماده شیمیایی در بدن است که دانشمندان گاهی اوقات آن را هورمون در آغوش گرفتن نیز می‌نامند. هورمونی که باعث شادی می‌گردد. سطح اکسی توسین در بدن زوجین با در آغوش گرفتن یکدیگر بیشتر می‌شود. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب چگونه از عشق خود مراقبت کنیم؟ سر بزنید.

 آغوش گرفتن کمک می‌کند ترس‌های خود را کاهش دهید

دانشمندان دریافته‌اند که لمس کردن می‌تواند اضطراب را در افرادی که عزت نفس پایین دارند، کاهش دهد. جالب است بدانید که بغل کردن می‌تواند، افرادی را  که به دلیل مرگ نزدیکان خود در انزوا فرو رفته‌اند را از انزوا درآورد. آن‌ها دریافتند که حتی لمس کردن یک جسم بی‌‌جان مانند یک خرس عروسکی به کاهش ترس‌‌های مردم در مورد وجود آن‌‌ها کمک می‌‌کند.

بغل کردن به شما کمک می‌‌کند با دیگران ارتباط برقرار کنید

لمس کردن یک روش مهم دیگر است که مردم می‌‌توانند با آن پیام‌‌ها را به یکدیگر ارسال کنند. دانشمندان دریافته‌اند که یک غریبه با لمس کردن قسمت‌های مختلف بدن، قادر به بیان طیف گسترده‌ای از احساسات خود به فرد دیگر است.

قوانین بغل کردن چیست؟

اولین قانون این است که هرکسی را در آغوش نگیرید. برای خود حریم شخصی داشته باشید و هر شخصی را در آغوش نگیرید مگر اینکه با او صمیمی باشید. قانون دوم که می‌تواند مفید باشد این است که زیاد در آغوش افراد نمانید مگر اینکه از اعضای خانواده شما باشند یا تعلقات عاشقانه به هم داشته باشید.

-