جراحی چاقی یک جراحی است که باعث لاغری افراد می شود و انواع مختلفی دارد. به همین دلیل به آن جراحی لاغری نیز گفته می شود. در این جراحی بر روی سیستم گوارشی افراد جراحی انجام می شود و در نتیجه این جراحی از راه های مختلفی باعث لاغری افراد می شود و وزن آن ها را کاهش می دهد. یکی از راه هایی که باعث کاهش وزن به کمک این جراحی می شود، کم کردن میزان کالری دریافت شده توسط افراد می باشد.

 

25

 

همچنین جراح چاقی می تواند باعث بشود تا افراد مواد غذایی کم تری را جذب بدن خود بکنند و در نتیجه وزنشان کاهش بیابد.

جراحی چاقی انواع مختلفی دارد و هر کدام از این جراحی ها از راه متفاوتی باعث کاهش وزن افراد می شوند.
جراحی چاقی مخصوص چه کسانی است؟
افرادی هستند که انواع روش ها را برای لاغر شدن امتحان می کنند و هیچ نتیجه ای نمی گیرند. این افراد روش های مختلفی مانند ورزش کردن، رژیم گرفتن و انواع دارو ها را امتحان می کنند و هیچ تغییری در وزنشان ایجاد نمی شود. گزینه ای که پیش روی این افراد می باشد، جراحی چاقی است. جراحی چاقی راهی مطمئن و سریع برای کاهش وزن این افراد می باشد. در نتیجه افرادی که نتیجه ای از روش های دیگر نگرفته اند، این روش را انتخاب می کنند و وزن خود را با استفاده از جراحی چاقی کاهش می دهند.

برخی از افراد نیز هستند که می خواهند به سرعت وزن خود را کاهش دهند و نمی خواهند ماه ها برای کاهش وزن خود صبر بکنند و وقت خود را صرف ورزش کردن و رژیم گرفتن بنمایند. در نتیجه این افراد روی به استفاده از جراحی چاقی می آورند و خودشان را به تیغ جراحی می سپارند. بعضی از افراد نیز هستند که به دلیل چاقی و اضافه وزن بیش از حد، مبتلا به بیماری هایی شده اند و باید به سرعت وزن خود را کاهش دهند. جراحی چاقی بهترین راه برای کاهش وزن این افراد می باشد. با این جراحی، افراد به سرعت وزن خود را کاهش می دهند. در نتیجه افرادی که از ورزش و رژیم نتیجه نگرفته اند، افرادی که می خواهند وزنشان را به سرعت کاهش دهند و یا افرادی که به خاطر وزنشان مبتلا به بیماری شده اند، باید از جراحی چاقی استفاده بکنند. البته این جراحی مختص این افراد نیست و تمام افراد و تمام مردم می توانند این جراحی را انجام بدهند و این جراحی یک راه سریع برای کاهش وزن افراد می باشد.

دلیل انجام جراحی چاقی چیست؟
چاقی علاوه بر این که مشکلات جسمی برای افراد به وجود می آورد، باعث ایجاد مشکلات روانی برای افراد نیز می شود. انجام جراحی چاقی باعث می شود تا افراد از نظر جسمی و روانی آسوده تر باشند و کیفیت زندگی آن ها بالا تر برود. در نتیجه می توانند با اعتماد به نفس بیش تری زندگی بکنند. بالا رفتن اعتماد به نفس و راحت تر شدن زندگی یکی از دلایلی هست که افراد اقدام به جراحی چاقی می کنند.
به همین دلیل افراد بیمار که نمی توانند ورزش کنند و یا رژیم غذایی خاصی داشته باشند، این جراحی را انجام می دهند و وزن خود را به حد مطلوب می رسانند.
در نتیجه این جراحی به دلایل مختلفی انجام می شود و ممکن است هر فرد دلیل خاصی برای انجام جراحی داشته باشد. اما به طور کلی می توان دلایل انجام جراحی چاقی را به راحت تر شدن زندگی، کاهش وزن و درمان برخی از بیماری ها عنوان کرد.
عمل جراحی چاقی
چرا بهتر است تا افراد بیمار جراحی چاقی را امتحان بکنند؟
افرادی که به دلیل وزن بالای خود مبتلا به برخی از بیماری ها شده اند و یا به دلیل این که چاق هستند و وزن بالایی دارند، نمی توانند ورزش بکنند و یا با رژیم گرفتن وزن خود را کاهش دهند، بهتر است تا جراحی چاقی را امتحان بکنند و وزن خود را سریع و ایمن کاهش دهند. به عنوان مثال افرادی که مبتلا به ریفلکس معده هستند و این بیماری با قرص و دارو درمان نمی شود، می توانند با جراحی چاقی، از وزن خود بکاهند تا بیماری خود را درمان بکنند. چاقی در بیش تر مواقع باعث به وجود آمدن انواعی از بیماری های قلبی می شود که انجام دادن جراحی چاقی و کاهش وزن می تواند به درمان این بیماری های کمک بکند. افراد چاق مستعد مبتلا شدن به عارضه های قلبی بیش تری نسبت به افراد با وزن کم تر هستند و به دلیل وزن بالایشان گرفتن رژیم و ورزش کردن برایشان سخت است.

به همین دلیل جراحی چاقی گزینه ای مناسب برای این افراد می باشد تا زندگی راحت تری داشته باشند. چاقی باعث می شود تا فشار خون افراد نیز بالا تر برود. فشار خون بالا در دراز مدت می تواند باعث زیان های زیادی به بدن افراد بشود و به همین دلیل انجام جراحی چاقی راه بسیار مناسبی می باشد که این افراد وزن خود را سریعا کاهش بدهند. دیابت نیز یکی دیگر از بیماری هایی است که افراد دارای اضافه وزن به آن مبتلا می شوند و به دلیل داشتن دیابت ورزش کردن نیز برایشان سخت تر می شود. جراحی چاقی بهترین گزینه می باشد تا این افراد بتوانند وزن خود را کاهش بدهند و به زندگی آسوده تری دست پیدا بکنند.

-