اگزیمیا یکی از روش های لاغری است که با استفاده از دستگاه و ماساژ انجام می شود. این دستگاه یکی از بهترین روش های لاغری غیرتهاجمی محسوب می شود. در این روش لیفت، از بین بردن منافذ باز و کاهش چین و چروک هم اتفاق می افتد. 

2

اگزیمیا چیست؟

سرپوش پزشکی - اگزیمیا واژه ای لاتین به معنی عالی است که به دستگاهی اشاره دارد که با استفاده از لیزر به حذف و درمان سلولیت و چربی های بدفرم کننده می پردازد. ایتالیا اولین بار این دستگاه را به بازار عرضه کرد و توانست بدون عمل جراحی بافت چربی را از بین ببرد و بدنی خوش فرم ایجاد کند. در حقیقت اگزیمیا با ترکیبی از لیزر، میکرودرم و اندو رادیومگ درمان را صورت می دهد. 

درصورتی که شما از جمله افرادی با مقدار چربی بسیار زیاد هستید و هزینه های بسیاری برای رفع این مشکل متقبل شده اید توصیه می کنیم اگزیمیا را از دست ندهید زیرا نتایج این روش به صورت تقریبی بعد از ۶ الی ۱۰ جلسه و ۳ مرتبه در هفته به چشم می خورند. 

درصورتی که از جراحی و خونریزی می ترسید این روش را حتما امتحان کنید زیرا در عین اینکه سرعت زیادی دارد تهاجمی نیست و این یکی از مزایای مهم آن محسوب می شود. نکته ای که باید مدنظر داشته باشید این است که اگزیمیا برای کاهش وزن ساخته نشده و تنها می توان با استفاده از آن سایز را تغییر داد، زیرا فقط چربی های زیرپوستی را از بین می برد و نمی تواند چربی های احشایی و داخلی را تخریب کند. همین موضوع سبب می شود توصیه هایی برای اجرای سایر روش های درمانی سریع در کنار اگزیمیا ارائه شوند، برای مثال ورزش و رژيم غذایی سالم، درغیر این صورت افزایش وزن تقریبا بیش از ۵ الی ۶ کیلو، باید منتظر برگشت چربی‌ها و سایز قبلی بود.

 

در چه نواحی از بدن اگزیمیا انجام می شود؟

به صورت کلی از اگزیمیا برای تمام نواحی بدن استفاده می شود اما برای درمان مشکلاتی مانند رفع سلولیت ها، منافذ باز، لیفت و... می توان از این دستگاه استفاده کرد. 

با استفاده از اگزیمیا چربی های شکم، پهلو، پشت، نواحی باسن، داخل ران، خارج ران، سینه، ساعد، زانو را می توان تا حد زیادی از بین برد از طرفی برای زاویه سازی فک و از بین بردن غبغب هم استفاده می شود. 

اگزیمیا غبغب:

برای از بین بردن چربی های جمع شده زیر چانه که تحت عنوان غبغب شناخته می شود روش های غیرتهاجمی مختلفی استفاده می شود که یکی از بهترین آنها دستگاه اگزیمیا است. 

با استفاده از این تکنیک می توان علاوه بر از بین بردن غبغب، چانه و گردن را به فرمی زیبا تبدیل کرد به طوری که پوست این نواحی هرگز دچار شل شدگی نمی شوند. 

فواید دستگاه اگزیمیا:

یکی از پرطرفدارترین دستگاه های لاغری اگزیمیا است که برای رفع چاقی و سلولیت مورد استفاده قرار می گیرد بدون اینکه عارضه ای ایجاد کند به طوری که تحت عنوان دستگاه لاغری بدون خطر  شناخته می شود، همین موضوع سبب شد محبوبیت آن نسبت به روش های سنتی و مدرن برای رفع چاقی و سلولیت افزایش پیدا کند. 

یکی دیگر از مزایای این دستگاه استفاده از آن برای انواع چاقی است به طوری که محدودیت استفاده از آن برای افراد مختلف وجود ندارد. همین موضوع سبب می شود که اگزیمیا نسبت به سایر روش های لاغری برای تمام افراد در هر سنی پیشنهاد شود از طرفی برای زیبایی هرچه بیشتر انواع پوست هم مفید خواهد بود. تفاوتی وجود ندارد که چاقی شما موضوعی ژنتیکی است یا به داروی خاص ربط دارد، اگزیمیا می تواند مشکل شما را برطرف کند. 

از جمله دیگر مزایای این دستگاه می توان به عدم محدودیت برای بیماران خاص اشاره کرد به طوری که همواره برای افراد مبتلا محدودیت های استفاده از دستگاه لاغری مطرح بوده است اما بعد از اگزیمیا این افراد می توانند تکنیک های لاغری را استفاده کنند. از جمله این بیماران می توان به افراد مبتلا به فشارخون بالا اشاره کرد که بیماری کنترل شده دارد. فقط باید توجه کرد که زنان باردار تا پیش از زایمان نمی توانند از اگزیمیا استفاده کنند و بعد از ۶ ماه از زایمان این روش لاغری مفید خواهد بود. 

از طرفی فوایدی مانند عدم وجود جراحی، درد و خونریزی، رفع سلولیت فرد، افزایش جریان اکسیژن رسانی، جوانی، شادابی و بازشدن چهره فرد، نتیجه سریع و فواید بلندمدت، هم‌چنین رفع لک‌ها و چین وچروک‌هایی که بر اثر کهولت سن ایجاد شده‌اند از دیگر موارد استفاده از اگزیمیا محسوب می شود. 

 

کاربرد دستگاه لاغری اگزیمیا:

- لاغری موضعی

- رفع سلولیت

- از بین بردن چربی ها و کاهش سایز

- ایجاد فرم مناسب در قسمت های مختلف بدن

- لیفت نواحی گوناگون بدن

- زاویه دار کردن صورت

- رقع غبغب

- از بین بردن استرچ مارک ها و خطوط ایجاد شده بعد از زایمان

- رفع منافذ باز

- رفع چین و چروک های سطحی

- درمان لکه های پوستی

- افزایش خاصیت ارتجاعی پوست

- رفع ناهمواری های پس از لیپوساکشن و...

راهکارهای حفظ نتایج اگزیمیا:

اگر به تازگی از دستگاه اگزیمیا استفاده کرده اید پیشنهاد می شود برای حفظ لاغری ایجاد شده، با پزشک معالج خود درباره یک رژيم غذایی هم صحبت داشته باشید. همانطور که پیش از این عنوان شد اگر بعد از اگزیمیا به رژيم و برنامه غذایی اصولی پایبند نباشید بازگشت وزن با بیش از ۵ کیلوگرم ممکن است اتفاق بیوفتد. 

در این صورت نتایج کسب شده از بین می روند و تنها هزینه و وقت شما تلف شده است، به همین دلیل باید برخی نکات در برنامه غذایی رعایت شوند مثلا مصرف برخی مواد باید کم یا زیاد شود. برخی از این راهکارها در ادامه آورده شده اند:

- مصرف میوه و سبزیجات سرشار از ویتامین ث مانند کرفس، گوجه، پرتقال، گریپ فروت و... 

- جا دادن مقدار زیاد سبزیجات و فیبر و برنامه غذایی خود مانند کاهو، کلم بروکلی، سیب‌زمینی آب‌پز

- جایگذاری مواد پروتئین به جای مواد چرب برای مثال انواع حبوبات و گوشت سفید و قرمز

- ورزش چندین بار در هفته برای مثال پیاده روی سریع 

- کاهش مصرف نمک، انواع نوشابه‌ها و آبمیوه‌های مصنوعی و الکلی

- مصرف آب حداقل ۸ لیوان در روز

به طورکلی پیشنهاد می شود از غذاهای چرب و وعده های سنگین دوری کنید به جای آن می توانید موادغذایی را جایگزین کنید تا مواد زائد و سموم را کاهش دهد. برای مثال سیب زمینی، هویج، موز، جو دو سر، گلابی، زردآلو، انواع مغزها، سیر، پیاز، تخمه‌ی آفتاب‌گردان، زنجبیل، فلفل قرمز، تخم‌مرغ، گندم و... از جمله این موارد هستند. 

 

چه کسانی کاندیدای مناسب برای اگزیمیا هستند؟

- افرادی که وضعیت سلامتی مناسبی دارند.

- افرادی که چربی های موضعی در نواحی مختلف بدنشان دارند اما اضافه وزن در آنها دیده نمی شود.

- افرادی که رژيم غذایی و فعالیت بدنی مناسبی در طول روز دارند.

- افرادی که هیچگونه مشکل غددی ندارند. 

- افرادی که در ناحیه تحت درمان عمل جراحی انجام نداده اند.

- افرادی که اعتیاد به الکل ندارند. 

چه کسانی نباید اگزیمیا انجام دهند؟

- همانطور که اشاره شد افرادی که بیماری فشارخون یا دیابت کنترل شده دارند می توانند از اگزیمیا استفاده کنند. 

- زنان باردار تا بعد از زایمان نمی توانند از این روش استفاده کنند. 

- افرادی که دچار اضافه وزن شدید هستند.

 

مراقبت های بعد از روش اگزیمیا:

- بعد از انجام این روش باید به صورت روزانه آب فراوان نوشیده شود به طوری که حداقل ۸ لیوان استفاده شود.

- پیاده روی در طول روز از اهمیت بسیاری برخوردار است. 

- مصرف الکل یا دخانیات ممنوع خواهد بود.

- رژیم غذایی تجویز شده توسط پزشک می بایست رعایت گردد.

- از مصرف کافئین پرهیز نمایید.

- ماساژ روزانه ناحیه درمان

-