سابقه همکاری بهمن موتور و شرکت ZX چین به سال‌ها پیش می‌رسد، زمانی که این شرکت تصمیم گرفت تا پیکاپ تایگر این شرکت را با نام کاپرا به بازار ایران عرضه کند. مدتی بعد نسخه بروز شده این پیکاپ یعنی زد ایکس گرند تایگر نیز با نام کاپرا 2 به بازار ایران رسید. دور جدید این همکاری امسال در قالب پیکاپ G9 نمود پیدا خواهد کرد، پیکاپی چینی که به سبک خودروهای آمریکایی طراحی شده است. پیکاپ G9 یکی از جدیدترین محصولات شرکت ZX چین محسوب می‌شود که پاییز سال گذشته به صورت رسمی رونمایی شد. این پیکاپ در برخی بازارها نیز با نام ویشی 1949 عرضه شده است.

 

6

 

داخل پیکاپ G9

طراحی داخلی پیکاپ G9 بسیار شبیه به خودروهای آمریکایی است و فضای بسیار خوبی در قسمت های مختلف آن وجود دارد. صفحه نمایش بزرگی در میانه داشبورد است که امکانات مختلفی را به شما می دهد.

 

در قسمت میانی، جایگاه های متفاوتی وجود دارد که می توانید از آن ها برای قراردادن لوازم خود استفاده کنیم. اما از نظر کیفیت، به نظر می رسد که نسبت به رقبایی مثل پیکاپ فوتون اتوماتیک و یا KMC T8 کمی پایین تر باشد.

طراحی پیکاپ G9

مشخصه جالب توجه پیکاپ G9 در نگاه اول، ظاهر این خودرو است که به پیکاپ‌های آمریکایی شباهت دارد. در حقیقت می‌توان گفت که طراحی قسمت جلو پیکاپ G9 ترکیبی از فورد f-150 و نسل قبل رم 1500 است.

 

ظاهر کلی این پیکاپ عضلانی است و می‌توان گفت که قسمت‌های مختلف آن تا حدودی با یکدیگر همخوانی دارند. پیکاپ G9 در دو نوع بدنه به بازار عرضه می‌شود که یک نوع آن استاندارد و نوع دیگر با فاصله محوری بیشتر است.

 

مشخصات پیکاپ G9

پیکاپ G9 در صورت ورود به بازار ایران، یکی از قوی‌ترین محصولات در این سگمنت خواهد بود. پیشرانه این خودرو از نوع چهار سیلندر توربوشارژر است و دو لیتر حجم دارد. این پیشرانه از سیستم تزریق سوخت مستقیم یا GDi استفاده می‌کند که حاصل آن قدرت و گشتاور بیشتر موتور است. دیگر نکته مثبت پیکاپ G9 به جعبه دنده آن مربوط می‌شود، جایی که گیربکس اتوماتیک هشت سرعته ZF قرار گرفته است و قدرت را به هر چهار چرخ منتقل می‌کند. با وجود تعدد پیکاپ‌های چینی در بازار ایران، نمونه‌های اتوماتیک بین آن‌ها کمیاب هستند و پیکاپ G9 می‌تواند یکی از گزینه‌های خاص در این بازار باشد.

 

امکانات و تجهیزات پیکاپ G9

پیکاپ G9 یکی از جدیدترین و مجهزترین پیکاپ‌های بازار چین است و با امکانات مناسبی به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد. در صورتی که نسخه تولید داخل این پیکاپ نیز با امکانات کامل به تولید برسد، این محصول را می‌توان در ایران کم‌نظیر دانست که رقبای اندکی قدرت هماوردی با آن را دارند.

 
 
دیگر امکانات
سیستم کنترل باد لاستیک ها TPMS، سیستم ورود بدون کلید، دوربین 360 درجه، سنسور و دوربین عقب، کروز کنترل، سنسور باران، روکش چرمی صندلی ها

رقبای پیکاپ G9 در بازار

پیکاپ G9 در بازار چین با قیمت تقریبی 24460 الی 32800 دلار به فروش می‌رسد. با توجه به هزینه‌های جانبی تولید خودرو در ایران و سابقه قیمت گذاری خودروسازان داخلی، احتمالا پیکاپ G9 با قیمتی بیش از یک میلیارد تومان توسط بهمن موتور به فروش خواهد رسید. دو رقیب عمده این پیکاپ در بازار ایران مکث کلوت اتوماتیک و آمیکو آسنا اتوماتیک هستند، هرچند انتظار می‌رود در آینده پیکاپ‌های بیشتری نیز با گیربکس اتوماتیک و امکانات رفاهی رنگارنگ به این رقابت افزوده شوند.

-