در حالی‌که تنها چند هفته از معرفی اپل واچ سری 9 می‌گذرد، بلومبرگ گزارش داده که اپل واچ سری 10 به قابلیت سنجش فشار خون و اپنه خواب مجهز خواهد بود.

طبق این گزارش، اپل واچ سری 10 قابلیت‌های سلامت کامل‌تری را برای کاربران ارائه خواهد کرد و اپل امیدوار است که امکان پایش غیرتهاجمی قند خون در ساعت‌های هوشمند آینده خود را برای شرایط پیش‌دیابتی فراهم کند. البته این اندازه‌گیری‌ها در گرید پزشکی نخواهند بود، بلکه بیشتر روی نمایش سطوح قند خون کاربران و اعلان هشدار در صورت ورود آن‌ها به یک وضعیت پیش‌دیابتی متمرکز خواهند بود. ظاهرا اپل علاقه‌ای به مراقبت‌های پزشکی پس از بیماری برای افراد مبتلا به دیابت ندارد.

 

38

 

گفتنی است رویکرد اپل در این زمینه، مبتنی بر طیف‌سنجی جذب مادون قرمز موج کوتاه خواهد بود که نور را از طریق پوست کاربر بین رگ‌ها و سلول‌ها خواهد تاباند و سپس نوری را که بازتاب می‌کند برای کمک به محاسبه قند خون خواهد خواند.

طبق گزارش بلومبرگ، استیو جابز مدیرعامل فقید اپل به چندین مدیر این شرکت ماموریت داده بود تا کار روی یک دستگاه سنجش قند خون غیرتهاجمی را آغاز کنند. اپل سپس استارتاپی به نام Avolonte Health تاسیس کرد که روی سنجش قند خون اپل واچ سری 1 کار کند، اما این تلاش‌ها به سرانجام نرسید.

شرکت Avolonte در یک ساختمان دو طبقه در پالو آلتو کالیفرنیا که فقط 15 دقیقه دورتر از دفتر مرکزی اپل بود قرار داشت و گروهی از مهندسان، مشاوران سلامت، کارشناسان تجهیزات پزشکی و متخصصان خواب در آن حضور داشتند. اپل در نهایت ایده سازگاری اپل واچ و Apple Health با دستگاه‌های اندرویدی را کنار گذاشت، چراکه اپل واچ محرکی برای فروش آیفون بود.

-