مرتضی امینی تبار هنر پیشه سینما در سال 1378 در قم متولد شده است.

تحصیلات مرتضی امینی تبار

مرتضی امینی تبار تحصیلکرده رشته بازیگری می باشد که هنر را با تئاتر دانشجویی شروع کرد.

 

8

 

خانواده مرتضی امینی تبار

پدر و مادر مرتضی امینی تبار از اقوام تاجیک می باشند که در سال 1375 به ایران مهاجرت کرده اند و در شهر قم ساکن شده اند. مرتضی امینی تبار دارای یک خواهر به نام لیلا می باشد.

مرتضی امینی تبار افغانی است ؟

مرتضی امینی تبار بازیگر زخم کاری بازگشت اصالتا افغانی است، او در ایران به دنیا آمده و تا کنون سه بار و برای مدت کوتاهی به افغانستان سفر کرده است.

 

ازدواج مرتضی امینی تبار و همسرش؟!

مرتضی امینی تبار ازدواج نکرده و در حال حاضر مجرد می باشد.

مرتضی امینی تبار مجری

مرتضی امینی تبار از دوران نوجوانی به بازیگری و مجریگری علاقه داشت، او در 15 سالگی به عنوان مجری در یک شبکه انگلیسی زبان مشغول شد.

ورود مرتضی امینی تبار به دنیای هنر و بازیگری

مرتضی امینی تبار از 17 سالگی تئاتر را به صورت حرفه ای شروع کرد و بعد از یکسال با قبولی در رشته بازیگری به دانشگاه تهران رفت و در آنجا به تحصیل پرداخت.

 

مرتضی امینی تبار تئاتر

مرتضی امینی تبار با نمایش راز بقا به کار گردانی صالح علوی زاده به صورت حرفه ای بر روی صحنه رفت، او در نمایش بی مکان به کارگردانی لعبت شعار و نمایش چهلم امیر پیشوایی و مشاهیر افشین واعظی نیز بازی کرده است.

اوج شهرت مرتضی امینی تبار، بازیگر افغانستانی زخم کاری

مرتضی امینی تبار با بازی در سریال زخم کاری در نقش پسری عاشق پیشه به نام میثم به اوج شهرت رسید، جالب است بدانید زخم کاری اولین تجربه این بازیگر می باشد.

 

مرتضی امینی تبار و جواد عزتی

مرتضی امینی تبار در سریال زخم کاری با چهره های معروفی همچون جواد عزتی و رعنا آزادی ور همبازی بود. این بازیگر جواد عزتی را نابغه در هنرپیشگی می داند و می گوید کمک های او در کیفیت بازیش بسیار تأثیر گذار بود، مرتضی به مناسبت تولد جواد عزتی متن زیبایی را در صفحه اش منتشر نموده است.

او بازی در مقابل هانیه توسلی، رعنا آزادی ور و آقای چنگیزیان شخصیت ناصر در زخم کاری را سخت می داند.

مرتضی امینی تبار و سارا حاتمی

مرتضی امینی تبار نقش میثم را بازی کرده است، کاراکتر مقابل او سارا حاتمی بازیگر نقش مائده می باشد، از نظر او خانم سارا حاتمی به شدت بازیگر باهوش و خلاقی بود و امیدوار است روزی در آینده سیمرغ جشنواره فجر را در دستانش ببیند.

 

فیلم و سریال های مرتضی امینی تبار

به دلیل جذاب شدن بازیگر نقش میثم در زخم کاری 2 یا همان زخم کاری بازگشت، برای شما مخاطبان، لیست فیلم هایی که او در آنها به ایفای نقش پرداخته است را آورده ایم.

مرتضی امینی تبار در زخم کاری

مرتضی امینی تبار سال 1400 اولین تجربه تصویری خود را با سریال زخم کاری شبکه خانگی فیلمیو تجربه کرد. زخم کاری یک مجموعهٔ نمایش خانگی ایرانی در ژانر درام جنایی به نویسندگی و کارگردانی محمدحسین مهدویان است. بازیگران این مجموعه جواد عزتی، رعنا آزادی‌ور، هانیه توسلی، سعید چنگیزیان، الهه حصاری، عباس جمشیدی‌فر، مهدی زمین‌پرداز، مرتضی امینی‌تبار، امیرحسین هاشمی و مائده طهماسبی هستند.

مرتضی امینی تبار توسط کیومرث مرادی استاد تئاترش به آقای مهدویان معرفی و از او تست گرفته شد و به این ترتیب برای نقش میثم انتخاب شدند.

 

مرتضی امینی تبار در زخم کاری بازگشت

سریال زخم کاری:بازگشت در ژانر درام و خانوادگی به کارگردانی محمدحسین مهدویان و به تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت کشیان در سال 1402 ساخته شده است. در این سریال جواد عزتی، رعنا آزادی ور، الهه حصاری، مرتضی امینی تبار، سعید چنگیزیان، سیدجواد هاشمی، کامبیز دیرباز، مهران غفوریان و الناز ملک به هنرمندی پرداخته‌اند. در این سریال مرتضی امینی تبار نقش میثم را بر عهده دارد.

مراسم اکران مردمی قسمت اول سریال زخم کاری بازگشت با حضور بازیگران و عوامل این سریال 16 شهریور در پردیس سینمایی چارسو ساعت 21:30 برگزار می شود.

مرتضی امینی تبار در یاغی

برخلاف آنچه که در فضای مجازی منتشر شده است، مرتضی امینی تبار در یاغی نقشی ایفا نکرده است. یاغی مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی در ژانر درام است که محمد کارت کارگردانی این مجموعه را بر عهده داشت. بازیگران اصلی این مجموعه پارسا پیروزفر، علی شادمان، طناز طباطبایی، امیر جعفری، نیکی کریمی، فرهاد اصلانی، مهدی حسینی‌نیا، آبان عسکری، مه‌لقا باقری، عباس جمشیدی‌فر، جواد خواجوی و الیکا ناصری هستند.

-