لادن ژاوه وند در تاریخ 10 بهمن 1334 در خانواده ای ساکن دروازه غار متولد شد. فرزند اول خانواده بود و در یک خانواده هفت نفره بزرگ شد و 4 خواهر و برادر کوچکتر از خود داشت.

داستان زندگی بازیگر سریال نیوکمپ، ماجرای پرفراز و نشیبی را روایت میکند که از اعتیاد و کارتن خوابی تا تجربه مرگ را در خود جای داده. در ویدئوهای منتشر شده از مصاحبه ای قدیمی اش، متاسفانه به داستان الکلی شدن خود از سن 4 سالگی اشاره کرده و میگوید که چطور توسط پدرش آلوده به بیماری اعتیاد شد. 

 

12

 

ازدواج و همسر لاله ژاوه وند

خانم بازیگر در سن 12 سالگی ازدواج کرده و یک سال و چند ماه پس از ازدواج با داشتن یک فرزند، از همسرش جدا شد و پس از جدایی به سمت فروش مواد مخدر رفت. کارتن خوابی و زندگی سختی را تجربه کرد و در این مسیر چندین سال از عمر خود را در زندان سپری کرد.

فرزند لاله ژاوه وند کیست؟

بازیگر فیلم مغزهای کوچک زنگ زده یک فرزند پسر به نام حمید داشت که در 40 روزگی و هنگام طلاق، او را از وی جدا کردند و بعدها سر راه گذاشته شد و بعدها در سن 37 سالگی هم از دنیا رفت.

 

تجربه مرگ و بازگشت دوباره به زندگی

خانم بازیگر پس از تصادف با خودرویی که سرنشینانش حالت عادی نداشتند به جوی آبی پرتاب و رها شد. پس از سه روز، جسد بی جان او را بدون نشانه‌های حیاتی کشف شد و به سردخانه بیمارستان منتقل کرد ولی چهار روز بعد، در حالی که جسد در حال انتقال به بهشت زهرا بود، پروندهٔ مربوط به این پرونده به طرز عجیبی گم شد و جسد برای ساعاتی معطل شد.

در همان زمان که جسد، که با کفن پیچیده شده بود، در محوطهٔ گرم اورژانس به آرامی حمل می‌شد، به صورت ناگهانی و به طرز ناباورانه‌ای بلند شد.

از بهزیستی تا زندگی مستقل

خانم ژاوه وند، که به مدت طولانی در بهزیستی سکونت داشت، با کمک یک خیر و همچنین پولی که از اولین تجربه بازیگری خود به دست آورده بود (به مقدار 15 میلیون تومان)، حالا یک خانه را اجاره کرده و در آن زندگی می‌کند.

 

شروع بازیگری لادن ژاوه وند با مغزهای کوچک زنگ زده

زنی که 56 سال مبتلا به بیماری اعتیاد بود، پس از کلی اتفاقات تلخ، در سال 1396 توسط هومن سیدی کارگردان فیلم مغزهای کوچک زنگ زده، دعوت به بازیگری شد و با این فیلم به شهرت زیادی دست یافت. او در این فیلم نقش مادر نوید محمدزاده را ایفا میکرد.

لادن ژاوه وند در شنای پروانه

لادن ژاوه وند در فیلم شنای پروانه به کارگردانی محمد کارت، نقش مادر اشکان را بازی میکرد. بازیگر نقش اشکان که ایفاگر آن علی شادمان بود، یکی از نقش منفی های فیلم بود که بازی تحسین برانگیزش توجه بسیاری را به او جلب کرد.

 

لادن ژاوه وند در یاغی

لادن ژاوه وند در سریال یاغی هم در کنار بازیگرانی همچون پارسا پیروزفر، لادن طباطبایی، علی شادمان و ...ایفای نقش داشت. در مورد نقش لادن ژاوه وند در سریال یاغی سوال کرده بودید که باید بگوییم، خانم بازیگر در این سریال نمایش خانگی، نقش مادر بهمن خان را بر عهده داشت.

-