رضا اکبرپور بازیگر سینما و تلویزیون 12 آذر ماه 1365 در تهران متولد شد. او فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد علوم سیاسی است.

ازدواج و همسر رضا اکبرپور

هیچ اطلاعات موثق و تایید شده ای توسط خود بازیگر درباره ازدواج و همسر رضا اکبرپور در دسترس نیست.

 

23

 

ورود رضا اکبرپور به دنیای هنر

رضا اکبرپور در سال 1379 وقتی 14 ساله بود در کلاس های تئاتر زیر نظر علی سلیمانی شرکت کرد و سپس به روی صحنه تئاتر رفت.

او پس از یک دهه وقفه در سال 1390  مقابل دوربین تله فیلم زمانی برای ایستادن حضور یافت که این فیلم در جشنواره جام جم سال 1392 به عنوان سه فیلم برگزیده انتخاب شد.

رضا اکبرپور با فیلم سینمایی آپاندیس ساخته حسین نمازی، اولین تجربه سینمایی خود را آغاز کرد و این فیلم موجب همکاری دوباره او با حسین نمازی در سریال حوالی پائیز شد.

این هنرمند با سریال حوالی پائیز که به فاجعه منا می پردازد به چهره شناخته شده ای در تلویزیون تبدیل شد و با ایفای نقش اصلی در سریال گیلدخت به شهرت رسید.

 

مروری بر نقشهای رضا اکبرپور

در ادامه این بخش، مروری بر نقشهای رضا اکبرپور در سینما و تلویزیون خواهیم داشت.

رضا اکبرپور در سریال گیلدخت

گیل دخت سریالی تاریخی به کارگردانی مجید اسماعیلی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی در سال 1401 است که به روی آنتن شبکه 1 سیما رفت.

این سریال که به روایتی از دوره قاجار می پردازد درباره زندگی جوانی به نام اسماعیل با بازی رضا اکبرپور می باشد که در دوران حکومت مظفرالدین شاه دل در گرو مهر دختری به نام گلنار با بازی میترا رفیع داده است.

این سریال روایتگر دوران عاشقی گلنار و اسماعیل و اتفاقات پیرامون ترور مظفرالدین شاه در دربار است.

رضا اکبرپور در این سریال با هنرمندان دیگری همچون سعید راد، محمود پاک نیت، شقایق فراهانی، سعید چنگیزیان، رامتین خداپناهی، ثریا قاسمی، یاسمن معاوی، پریوش نظریه، صالح میرزااقایی، حبیب دهقان نسب، نفیسه روشن، فخرالدین صدیق شریف، حمید ابراهیمی، فریبا متخصص، محمد فیلی و رویا جاویدنیا همکاری کرده است.

 

رضا اکبرپور در سریال حوالی پائیز

مجموعه حوالی پائیز یک ملودرام عاشقانه به کارگردانی حسین نمازی و تهیه کنندگی سعید پروینی در سال 1397 است که از شبکه سوم سیما پخش شد.

این سریال که درباره حادثه منا ساخته شده است عشق نامتعارف جوانی ایرانی به یک دختر عرب را روایت می کند که با هم ازدواج می کنند و پس از مراسم آنها، پسر بزرگتر خانواده به نام سامان به حج تمتع مشرف می شود.

سامان جوان آرام و خانواده دوستی است که با همسرش (لیلا اوتادی) در کنار مادر و خانواده اش زندگی می کند. این سریال بخشی از اندوه و رنج خانواده شهدای منا در حج سال 1394 را به تصویر می کشد.

در این سریال هنرمندان دیگری همچون رویا تیموریان، حسین مهری، مونا کرمی، ارشا اقدسی، آن ماری سلامه، بهرام ابراهیمی، مرتضی علی عباس میرزایی و محمد حمزه ای نقش آفرینی کرده اند.

 

رضا اکبرپور در فیلم آپاندیس

فیلم سینمایی آپاندیس به کارگردانی حسین نمازی در سال 1396 است که برنده جایزه بهترین فیلمنامه از چهل و هفتمین جشنواره مونترال کانادا شد.

رضا اکبرپور در فیلم آپاندیس نقش رضا همسر زری ، خانمی که به دلیل درد آپاندیس با دفترچه یکی از آشناهای قدیمی اش در بیمارستان بستری بود را ایفا کرده است. او در این فیلم در کنار بازیگرانی همچون آنا نعمتی، امیرعلی دانایی و صحرا اسدالهی به هنرمندی پرداخته است.

 

فیلم شناسی رضا اکبرپور

در ادامه این بخش از بیوگرافی رضا اکبرپور، به معرفی کارنامه هنری او در سینما و تلویزیون خواهیم پرداخت.

فیلم های سینمایی و تله فیلم های رضا اکبرپور

  • فیلم تلویزیونی زمانی برای ایستادن
  • فیلم سینمایی کاکا
  • فیلم سینمایی آپاندیس

 

سریال های تلویزیونی رضا اکبرپور 

  • سریال حوالی پاییز:حسین نمازی، 1397
  • سریال گیلدخت:مجید اسماعیلی، 1401

 

فیلم های کوتاه رضا اکبرپور

  • کوچه:محمدرضا مصباح
  • جشن تولد:امیر سلیم خانی

-