گوشی‌های شیائومی 14 و 14 پرو چند ماه قبل معرفی شدند و غول چینی حالا درحال آماده‌شدن برای معرفی نسخه او‌لترای این سری است. درحالی‌که شیائومی هنوز وجود این دستگاه را به‌طور رسمی اعلام نکرده، اما تصاویر جدیدی منتشر شده است که ظاهراً شیائومی 14 اولترا را نشان می‌دهند.

 

18

این تصاویر که احتمالاً در طول آزمایش اولیه دوربین‌های دستگاه گرفته شده‌اند، گوشی را درحالی نشان می‌دهند که درون یک قاب محافظ قرار گرفته است. به همین خاطر طراحی کلی دستگاه چندان قابل تشخیص نیست، اما یک ماژول قابل‌توجه دوربین با لنز پریسکوپ در سمت راست پایین آن احتمالاً وجود دارد.

تصاویر شیائومی 14 اولترا

 

همچنین در این تصاویر، شیائومی 14 اولترا در کنار شیائو‌می 14 پرو و ویوو ایکس 100 پرو دیده می‌شود که می‌توان آن‌ها را نظر ظاهری تا حدودی با یکدیگر مقایسه کرد. علاوه بر ویژگی‌های قابل‌ مشاهده، جالب‌ترین جزئیات مربوط به این عکس‌ها روی برچسب سفید پنل پشتی دستگاه قابل مشاهده است.

روی این برچسب علامت‌های N1 ،P2 و EU دیده می‌شود که هرکدام سرنخ‌های مرموزی را ارائه می‌کنند. طبق گفته شیائومی، N1 با شماره مدل موردانتظار برای پرچمدار لایکا (Leica) مطابقت دارد و این احتمال را تقویت می‌کند که این دستگاه می‌تواند شیائومی 14 اولترا باشد. P2 نشان می‌دهد که شاهد یک نمونه اولیه هستیم، درحالی‌که EU به نسخه جهانی گوشی اشاره دارد که برای بازارهای اروپایی درنظر گرفته شده است.

درحالی‌که ماژول دوربین تا حد زیادی مخفی شده، می‌توان انتظار طراحی گرد آشنا با چهار لنز را در این دستگاه داشت.


 

براساس اطلاعاتی که توسط منبع آگاهی به‌ نام Digital Chat Station اعلام شده بود، شیائومی 14 اولترا دارای سنسور اصلی 50 مگاپیکسلی (سونی LYT 900 با OIS) با دیافراگم متغیر خواهد بود. در کنار سنسور اصلی، یک لنز تله‌فوتوی 50 مگاپیکسلی، یک لنز پریسکوپ 50 مگاپیکسلی دیگر و یک لنز فوق‌عریض 50 مگاپیکسلی نیز احتمالاً وجود خواهد داشت.

انتظار می‌رود شیائومی 1‌4 او‌لترا همراه با سری پد 7 شیائومی در آوریل 2024 (فروردین-اردیبهشت 1403) معرفی شود.

-