طراحی خودروها مطابق ترندهای روز یا آینده می‌توان موفقیت آنها را در بازار تعیین کند و ماندگاری بالاتری به بازار آنها بدهد. سال‌ها قبل، طراحان برای ایجاد ترند و الگوهای پرطرف‌دار نیاز به ذکاوت، خلاقیت و تکنولوژی تولید بالایی داشتند؛ اما اکنون به لطف کانسپت‌های بی‌شمار و بررسی میزان اقبال مردم به آنها، می‌توان الگوهای ترندشونده در آینده را به سرعت شناسایی کرد و به خودروهای تولیدی آورد. در این مسیر، چینی‌ها توانسته‌اند از فرصت استفاده کرده و برگ برنده خود را با الگوگرفتن از پیشتازان رو کنند.

 

4

 

در کابین هم باتوجه‌به استفاده حداکثری از مانیتور و نمایشگرهای دیجیتالی و کلیدهای لمسی، طراحی مینی‌مالیستی با اولویت ارگونومی و استفاده بهینه از آپشن‌های متعدد مورد توجه قرار گرفته است که ماندگاری طولانی‌تر، فضاسازی راحت‌تر و کاربردی بودن را به همراه می‌آورند.

وقتی صحبت از خودروی آینده‌نگرانه می‌شود، علاوه بر طراحی باید به موضوعاتی چون ایمنی، تکنولوژی‌های کمک‌راننده، امکانات راحتی و قوای محرکه پیشرفته اشاره کرد.

در بازار ایران باتوجه‌به محدودیت‌های فراوان خودروهای روز دنیا، تنها تعداد معدودی از خودروهای ایرانی و چینی برای انتخاب وجود دارند که گزینه‌هایی با طراحی و ویژگی‌های مدرن دراین‌بین هم انگشت شمارند. البته خودروهایی برای واردات مطرح هستند یا به طور انگشت شماری برای نمایش وارد شده‌اند که هنوز به‌صورت گسترده وارد بازار نشده و نمی‌توان در این نظرسنجی آنها را وارد کرد. ما هم مانند شما امیدواریم با حذف محدودیت‌های وارداتی، بتوانیم شاهد پیشرفته‌ترین خودروهای روز دنیا با آخرین امکانات ایمنی و با کمترین آلایندگی باشیم.

در نهایت گزینه‌های ما برای انتخاب مدرن‌ترین خودروی حال حاضر بازار ایران به گزینه‌های ذیل محدود می‌شود. مایلیم نظر شما را در این باره بدانیم. از میان آرای شما به‌قیدقرعه به سه نفر هدیه نقدی ۵۰۰ هزار تومانی و یک لوح تقدیر از سوی پدال تعلق می‌گیرد. لازمه شرکت در قرعه کشی، عضویت در سایت یا فالو بودن پیج اینستاگرام یا کانال تلگرامی پدال است. درصورتی که در سایت رای می‌دهید، رای خود را در کامنت ها نیز اعلام فرمایید. امکان شرکت همزمان در هر سه پلتفرم توسط شما هم وجود دارد.

ایران خودرو شاین مکس هیبریدی

این سدان هیبریدی را می‌توان یکی از بهترین گزینه‌های حال حاضر در بین سدان‌های کشور دانست. قدرت بالای پیشرانه و شتاب عالی، کیفیت متریال خوب و آپشن‌های متعدد به همراه طراحی مدرن و گیرا، این خودرو را به گزینه‌ای مطلوب در میان رقبا تبدیل کرده‌اند.

فونیکس FX

فونیکس با طراحی پر از خطوط تندوتیز، جلوپنجره فریم لس بسیار بزرگ، ایمنی ۵ ستاره، طراحی داخلی جذاب، ابعاد مناسب و امکانات هوشمندانه، توانسته سطح جدیدی از ویژگی‌های پیشرفته را وارد بازار خودروی کشور کند. استقبال از این خودرو مخصوصاً در میان جوانان و بانوان نشان می‌دهد که بسیاری از خریداران به دنبال گزینه‌های فراتر از زمان هستند.

لاماری ایما

لاماری با طراحی مشابه لامبورگینی اوروس اما با ویژگی‌های جذابی چون هندلینگ و توانایی‌های خوب حرکتی و کیفیت کابین و طراحی چشم‌نواز از ضعف آپشن و امکانات و تکنولوژی رنج می‌برد و در بخش فنی پیش از معرفی نسخه هیبریدی و فول آپشن نمی‌تواند یک خودروی مدرن مربوط به آینده لقب گیرد.

کی ام سی J7

این سدان با طراحی اسپرت خود چه در بدنه و چه در کابین توانسته نظر بسیاری از مشتریان را به‌سوی خود جلب کند. البته نسخه الکتریکی آن از نظر قوای محرکه می‌تواند گزینه نزدیک به آینده تری لقب گیرد اما J7 می‌تواند لااقل با آپشن‌های خوب، به خود ببالد.

فیدلیتی پرستیژ

فیدلیتی حتی در نسخه پرستیژ از کمبود سیستم‌های کمک‌راننده پیشرفته رنج می‌برد؛ اما طراحی اسپرت، آپشن‌های مطلوب و قوای محرکه قدرتمند می‌تواند باعث جلب نظر خریداران شود. هرچند طراحی پرستیژ از المان‌های مدرن و ترندهای امروزی کمتر نصیبی برده است.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
کدام خودروی بازار ایران را آینده‌نگرانه‌تر می‌دانید؟

-