اگر احساس می کنید که همیشه در خرید شورت و سوتین عذاب می کشید و همین الان هم از سوتینی که پوشیده اید راضی نیستید و احساس می کنید که اندازه مناسب تان عدد دیگری است به احساس خودتان اعتماد کنید و بدانید که احساس آدم هیچ وقت دروغ نمی گوید!

به صورت کلی خرید لباس امری راحت است به فروشگاه فیزیکی یا آنلاین مراجعه می کنید و یک مدل با طرح و رنگ دلخواه را انتخاب می کنید و در پایان آن را می خرید به همین راحتی! اما این آسانی کار در هنگام خرید لباس زیر زنانه زیاد وجود ندارد و به همین سادگی ها هم نمی باشد. در هنگام خرید یک سوتین یا کرست اعداد زیادی را باید بدانید مانند اندازه های دور کمر، دور سینه، اندازه کاپ و میزان کشش بندها. بدست آوردن این اعداد نیز پروسه خاص خودش را دارد.

در ابتدا نیاز است در مورد کاپ سوتین و بررسی انواع آن آشنایی داشته باشید و به شما دانستن اندازه سوتین خواهر (sister bra) کمک می کند.

فروشگاه های اینترنتی و آنلاین شاپ های خارجی به مقوله سایز خواهر بسیار اهمیت می دهند و در مقالات خود از آن نام برده اند و آموزش داده اند سایت هایی مانند thirdlove و finallybra در کنار این سایت ها فروشگاه های اینترنتی لباس زیر زنانه نیز در ایران به مقوله تفاوت های کاپ های سوتین پرداخته اند و به دردسر بزرگ یافتن و خرید سوتین برای زنان پایان داده اند برخی از این آنلاین شاپ ها مانند دیجی استایل، nilatan و دیجی کالا.

 

9

 

چرا همه خانم ها باید سایز سوتین خواهر (sister bra) را بدانند؟

در مواقعی که نتوانید از سایز اصلی تون سوتین مدنظرتان را پیدا کنیدیا اینکه سوتینی که برداشته اید دور سینه و یا کاپ آن به اندازه یک سایز بزرگتر و یا کوچکتر است و همانطور که می دانید بین سایز کاپ و دور سینه ارتباط وجود دارد، پس در اینجا سوتین خواهر به شما کمک می کند بهترین را سفارش دهید.

این سایز خواهر همانند یک خواهر واقعی از شما پشتیبانی می کند و به شما کمک می کند. سایز اصلی شما که بر گرفته از (اندازه کاپ و دور سوتین و دور سینه) است هر اندازه ای که باشد؛ حتما یک سایز خواهر نیز دارد.

نشانه هایی که یک سوتین مناسب تان نیست را می دانید!

این احتمال وجود دارد که سوتین تان فیت بدن تان نباشد اما شما آن را ندانید. کمی اذیت تان کند ولی بیخیال آن می شوید. ولی توصیه ما این است که در صورت مشاهده این نشانه ها حتما بفکر راه چاره باشید و بدنبال پیدا کردن اندازه مناسب تان بروید و در گام بعدی سوتین با سایز دست تهیه کنید.

  • بندها روی شانه نمی ایستند و مدام لیز می خورند
  • کاپ ها حجم سینه را به خوبی کاور نمی کنند و سینه ها از کناره یا زیر سوتین بیرون می زنند.
  • فقط از بند آخر قزن برای بستن استفاده می کنید.
  • بندها به شانه فشار می آورند و رد جا می گذارند.
  • بند سوتین از پشت کمر به سمت بالا می رود و مدام باید آن را پایین بکشید.
  • فنر یا سیم به پوست آسیب می زند.
  • فشار سوتین زیاد است و همیشه گردن درد و یا کمر درد دارید. (این نشانه ای است که بسیاری از خانم ها دلیل اش را نمی دانند و با موارد دیگر ممکن است اشتباه گرفته شود.)

اینکه اندازه سینه ها فرق دارند طبیعی است!

اگر اندازه دو سینه با هم فرق دارند طبیعی است و جای نگرانی ندارد و البته که در انتخاب سوتین نیز تفاوت فاحشی ندارد. اما اگر این عدد زیاد است و تفاوت کاملا مشهود است خب در این وقت است که باید در انتخاب سوتین دقت کنید.

طراح و متخصص مد و لباس زیر زنان، کورا هرینگتون پیشنهاد می کند که سوتین را برای سینه بزرگ تهیه کنید و برای جبران فضای سینه کوچک تر کمی پد داخل آن بگذارید تا فضای خالی را بپوشاند.

سایز سینه ها مدام تغییر می کنند!

براساس شرایط ژنتیکی و هورمونی، زنان بسیار دچار تغییرات وزنی و سایزی می شوند. در دوران پریودی، دوران بارداری و شیردهی و یائسگی خانم ها از نظر هورمونی دچار نوسانات زیادی می شوند که تاثیر بر روی افزایش یا کاهش وزن دارند و همچنین سایز سینه ها نیز دستخوش تغییر قرار می گیرند.

ورزش کردن را حتما در برنامه خود بگذارید ورزش روحیه شما را تقویت می کند و بدن را به یک ثبات می رساند و هورمون ها در حالت نرمال قرار می گیرند.

-