امروزی برند های بزرگ دنیای مد و استایل به صنعت متاورس و همچنین دنیای NFT وارد شده اند. درباره ورود برند های لوکس مد مانند گوچی و بری بری در صنعت واقعیت مجازی و متاورس چه میدانید؟ تاثیر NFT بر روی مد لوکس چه خواهد بود؟ آیا برند های بزرگ دنیای مد و استایل هم به دنیای واقعیت مجازی، NFT و متاورس وارد شده اند؟ در مورد خرید و فروش مد و فشن های لوکس در دنیای متاورس چه می‌دانید؟

آیا مد لوکس در متاورس وجود دارد؟

یکی از مزیت های محصولات لوکس در اکسسوری مد و فشن مانند لباس زنانه و لباس مردانه، انحصاری بودن و محدود بودن تعداد آن ها است. به عنوان مثال، ساعت های لوکس و یا لباس های لوکس از برند های لاکچری را تصور کنید! به صورت عادی، این اکسسوری های گران قیمت توسط برند های بزرگ مانند گوچی، در تعداد محدود و سفارشی تولید و عرضه می‌شوند. به این صورت قیمت این محصولات بالا خواهد ماند.

 

1

 

یکی از مزیت های دنیایی متاورس و واقعیت مجازی، این است که با وجود فناوری های مثل NFT، میتوان در بازی ها متاورس محصولات مد لوکس را ایجاد کرده و آن ها را انحصاری کرد.

 

چگونه مد لوکس در دنیای متاورس ایجاد و به فروش می رسید؟

صنعت بزرگ مد لوکس، در تمام تاریخ شامل افراد ثروتمند و تاثیر گذاری بوده اند که با خرید و فروش محصولات گران قیمت و نایاب در صنعت مد و استایل زنانه و مردانه، بازاری به وسعت میلیارد ها دلار را فراهم کرده اند. اکنون متاورس، با ایجاد بستری برای انحصاری کردن محصولات دیجیتالی مانند لباس دیجیتال، زمین های دیجیتالی (زمین های که در بازی های متاورس هستند) بستری را برای ورود طراحان، استایلیست ها و برند های بزرگ مد لوکس، فراهم کرده است.


بهتر است بدانید که هر کسی با هر سطح دانشی، میتواند در متاورس محصول یا المانی را خلق کرده و آن را خرید و فروش کند. این فرآیند، میتواند به راحتی توسط افراد کلاه بردار و سود جو، برای فریب شما استفاده شود.

 

خرید و فروش اکسسوری های لوکس در NFT و متاورس به چه صورت است؟

به گزارش مجله forbes، در صنعت بازی های ویدیویی، با استفاده از ارز های دیجیتال و درون بازی، بازیکنان میتوانند آیتم های انحصاری را خریداری کنند تا استایل، وسیله نقلیه، مسکن و اکسسوری، محصولات زیبایی و آرایشی … را در بازی ها تجربه کنند. به این صورت که شما به صورت ویژه، محلی را به صورت دیجیتالی و ویدیو خلق کرده و آن را با استفاده از ارز های دیجیتالی، خرید و فروش می‌کنید.

 
 

متاورس و NFT، ادعای افراد را مبنی بر خالق بودن، ثبت می‌کنند. در NFT، مالکیت اثر را در بلاک های که غیر قابل تقلب هستند، ثبت کرده و پس از آن میتوانید بر اساس میل فرد، قیمت های عجیب را برای فروش آن اثر قرار داد.
به عنوان مثال یک عکس ساده و بدون محتوای هنری را در متاورس ثبت می‎‌کنیم.
سپس آن را برای فروش گذاشته و با اکانت دیگری آن را با قیمت هزاران دلار، خریداری می‌کنیم. پس از آن دوباره محصول را به فروش گذاشته و به فرد ساده لوحی به قیمت گزاف به نام کالای مد لوکس در دنیای متاورس، به فروش می‌رسانیم.

 

آیا خرید محصولات مد لوکس در دنیای متاورس کار درستی است؟

با توجه به مثالی که در قسمت بالا ذکر شده، متوجه خواهید شد که خرید و فروش محصولات مد لوکس در دنیای متاورس، کار بسیار منحصر به فردی بوده و افراد عادی نباید وارد بازی های شوند که هیچ شانسی در آن ندارند.
با توجه به کلاه برداری های که در دنیای متاورس شروع شده و وجود افرادی که به راحتی به شما رویا و آرزو میفروشند، تیم تخصصی وقت مد، به هیچ جه سرمایه گذاری در این فضا را توصیه نمی‌کند.

 

-