احتمالا برای شما هم سوال شده است که عوارض نپوشیدن لباس زیر چیست!؟ چه اتفاقی رخ می‌دهد اگر از شورت و سوتین استفاده نکنید!؟! برای بسیاری از افراد، استفاده نکردن از شورت و سوتین مانند کابوس است و بسیاری دیگر، به این کار علاقه ای ندارند. در این مطلب حقایق علمی در مورد عوارض استفاده نکردن از لباس زیر و همچنین درست یا غلت بودن استفاده کردن از شورت و سوتین را برایتان بازگو خواهیم کرد. پس از مطالعه این مطلب علمی، میتوانید تصمیم بگیرید که پوشیدن لباس زیر بهتر است یا استفاده نکردن از این لباس برای بدنتان مفید تر است!.

در بسیاری از فرهنگ ها به خصوص در ایران، استفاده نکردن از لباس زیر، نوعی هنجار شکنی و سنت شکنی به شمار می‌رود. به ما از کودکی آموزش می‌دهند که باید از انواع شورت های زنانه و مردانه استفاده کنیم. اما آیا این کار ریشه علمی هم دارد و یا فقط نوعی رفتار اجتماعی به شمار می‌رود؟

 

5

 

وقتی لباس زیر نمی پوشیم، چه اتفاقی برای بدن رخ می دهد؟!

بسیاری از بانوان بر این باور هستند که پوشیدن لباس زیر، برای حفظ سلامتی و یا ظاهر خانم ها، امری ضروری است. اما تعدادی نیز تصور می‌کنند که کماندوی بودن (به استفاده نکردن از شورت؛ کماندوی بودن می‌گویند) برای حفظ سلامت بانوان، امری لازم است.

هر دو این تصورات در مورد استفاده کردن از شورت و سوتین، صحیح است. در قسمت زیر، فواید و عوارض هر کدام از این دو واقعیت را توضیح می‌دهیم. اما بهتر است بدانید که پوشیدن و یا نپوشیدن لباس زیر، امری کاملا سلیقه ای و شخصی است که باید بر اساس ترجیح خود، آن را انتخاب کنید.

 

ناحیه واژن، نیاز به تنفس دارد و از نظر پزشکی بهتر است که پوست آن، تنفس سلولی را به خوبی انجام دهد، اما از طرفی هم خارج شدن ترشحات در بدن بسیاری از افراد، به صورت طبیعی وجود دارد. بهتر است به این سوال جواب دهیم که وقتی لباس زیر نمی‌پوشیم، چه اتفاقی برای بدن رخ می دهد!؟

 

استفاده کردن از لباس زیر، شما را مستعد بیماری های عفونت و بیماری های قارچی می کند!

یکی از مشکلاتی که دوست ندارید با آن مواجه شوید، عفونت واژینال و یا قارچ در نواحی تناسلی است. به نظر می‌رسد استفاده کردن از لباس زیر، شانس ابتلا به عفونت های مخمری را افزایش می‌دهد.

 
 

شورت و شلوارک، می تواند رطوبت و میکروب های اضافی را به دام بیندازد. این مسئله می‌تواند، محیطی مرطوب ایجاد کند که در آن امکان ابتلا به عفونت های مخمری و قارچی (از طریق CDC) افزایش می‌بابد. این اتفاق می‌تواند در زمان خواب و یا در باشگاه، برایتان رخ بدهد، به خصوص اگر از لباس زیر نامناسب و غیر قابل تنفس استفاده کنید.

به نقل از دکتر نینی مای در مصاحبه با Well+Good

استفاده از شورت های نامناسب که رطوبت را در خود حبس می‌کنند، ممکن است باعث عفونت ادراری شوند. به نقل از Healthline، اگر چه شواهد محکمی وجود ندارد که مستقیما عدم پوشیدن لباس زیر را به عفونت های قارچی کمتر مرتبط کند، کارشناسان می‌گویند این ایده بدی نیست که بدون لباس زیر بودن، به عنوان یک اقدام احتیاطی اضافه شود.

البته استفاده از شورت های با کیفیت و تعویض روزنانه به موقع آنها، مانع از بروز این مشکل خواهد شد.

آیا استفاده نکردن از شورت در زمان خواب، موجب تنفس سلولی بهتر در اندام های جنسی می شود؟

اگر در طول روز از لباس زیر استفاده می‌کنید، این اقدام احتیاطی (نپوشیدن شورت در شب) میتواند قدم مثبتی برای سلامت شما باشد. دکتر Alyse Kelly-Jones، پزشک مخصوص زنان و زایمان در مصاحبه با Healthline گفت: واژن گاهی نیاز به هوای تازه دارد. من معتقدم ناحیه تناسلی بانوان، باید در معرض هوا باشد، درست همانند ناحیه دیگر از بدن انسان که بهتر است در معرض تنفس سلولی باشد.

استفاده نکردن از لباس زیر در شب توسط بانوان، برای خانم های که مستعد ابتلا به عفونت های واژن هستند، مفید است. در نظر داشته باشید که شورت، می‌تواند رطوبت را به دام بیندازد و این نوع محیط مرطوب، جایی است که باکتری ها در آن رشد می‌کنند و باعث عفونت های قارچی می‌شوند. به همین دلیل به خانم ها توصیه میشود که در هر 12 ساعت شورت خود را تعویض کنید.

 

استفاده از شورت تنگ، عواقب بدی به همراه دارد!

 استفاده از لباس زیر تنگ، موجب اصطکاک بیشتر با پوست می‌شود. این مسئله، علاوه بر حساسیت پوستی، باعث چین و چروک بیشتر در اندام های شما خواهد شد.
استفاده از لباس زیر های که با پارچه های نامرغوب و مصنوعی تولید می‌شوند؛ پوست را خراش می‌دهد، شما را در معرض زخم شدن و خونریزی و در نتیجه عفونت پس از آن قرار خواهد داد.

به نقل از لباس سکرت، سعی کنید لباس زیری که انتخاب می‌کنید؛ از لحاظ اندازه و سایز، متناسب شما باشد. استفاده از لباس زیر تنگ، هوا را مسدود میکند و در نتیجه رطوبت را به دام انداخته و محیط مناسبی برای عفونت ایجاد خواهد کرد. با پوشیدن یک عدد شورت بسیار تنگ، با ایجاد فشار در نواحی شکم و ران، میتواند گردش خون را محدود کند و اعصاب این نواحی را مختل نماید.

 

بهتر است در زمان شب، به جای لباس زیر از لباس خواب استفاده کنید

به گفته دکتر کریستین گروز، اگر از لباس خواب گشاد یا لباس راحت می‌پوشید، استفاده نکردن از لباس زیر به نظر ایده آل است و با این کار به اندام های خصوصی خود اجازه تنفس می‌دهید.

استفاده کردن از لباس خواب به جای شورت و سوتین در زمان شب، ایده ای فوق العاده است که در سلامت شما تاثیر خواهد گذاشت. سعی کنید از لباس های راحت و گشاد که از انواع پارچه طبیعی و نخی تولید شده اند، استفاده کنید تا سلامتی جنسی خود را تضمین کنید. 

 
 

نپوشیدن لباس زیر، چه عوارضی دارد؟ در مورد عوارض نپوشیدن لباس زیر چه میدانید؟

  • جلوگیری از ترشح مایعات طبیعی به سایر لباس ها: بدن هر فرد، به صورت طبیعی، ترشحات را از طریق واژن و روده بزرگ خارج میکند که موجب کثیف شدن سایر لباس ها میشود. استفاده از شورت؛ مانع از آلوده شدن سایر لباس هایتان به وسیله ترشحات طبیعی بدن می‌شود. این مسئله با قوانین مد سبز و اخلاقی نیز تداخل دارد.
  • یکی از فواید شورت ها؛ جلوگیری از سایش پوست است: در حالت طبیعی، لباس ها با پوست بدن شما در اصطکاک هستند. لباس های بیرونی مانند انواع شلوار زنانه، از پارچه های مصنوعی تولید میشوند. در صورتی که این بافت از پارچه به پوست نواحی حساس بدن شما ساییده شود، می‌تواند موجب ایجاد بریدگی های ریز و در نتیجه عفونت در فرد شود.
  • بهداشت بیشتر با پوشیدن لباس زیر: درست است که پزشکان توصیه می‌کنند در طول شب از لباس زیر استفاده نکنید تا سلول های پوستی ناحیه تناسلی، تنفس سلولی داشته باشند. اما اگر از شورت های با کیفیت مناسب که رطوبت را به خود جذب می‌کنند، استفاده کرده و طی مدت کوتاه (بین 6 تا 18 ساعت بعد از پوشیدن) آنها را تعویض کنید، بهداشت و سلامتی شما بیشتر از پیش، تضمین می‌شود. چرا که مکان نا‌مناسبی برای میکروب ها و قارچ ها ایجاد خواهد شد.
  • جذب تعرق: یکی از فواید استفاده از لباس زیر، جذب تعرق بدن است. همانطور که در بالا نیز گفته شد، رطوبت موجب ایجاد محیط مناسب برای پرورش میکروب ها است. استفاده از لباس زیر مناسب (نخی)، می‌تواند تعرق بدن شما را به خود جذب کند.
  • لایه محافظتی بیشتر با استفاده از لباس زیر: اگر از فعالیت زیادی برخوردار هستید و بیشتر زمان خود را خارج از محیط منزل به سر میبرید، توصیه می‌کنیم حتما از شورت و سوتین استفاده کنید. چرا که با اینکار بک لایه محافظتی بیشتر در مقابل آسیب به پوست نواحی تناسلی خود، خواهید ساخت.
 

آیا باید در زمان ورزش کردن، از لباس زیر استفاده کرد؟

به نقل از مجله لباس سکرت، در زمان ورزش، شما بیشترین فعالیت را دارید که نتیجه آن، تکان های شدید سینه و اصطکاک بیشتر لباس ها با پوست قسمت تناسلی است.

هرچه اصطکاک لباس ها، به خصوص لباس های با پارچه های ضخیم و یا الیاف مصنوعی، با پوست شما بیشتر باشد، احتمال ایجاد بریدگی های ریز بر روی پوست بیشتر شده و در نتیجه امکان ایجاد عفونت را افزایش می‌دهد. برای همین توصیه می‌شود در زمان ورزش کردن، حتما از شورت های با فاق نخی و سوتین ورزشی استفاده کنید.

 

بهتر است لباس هایتان را بر اساس انواع فرم بدن خود انتخاب کنید. 

استفاده از سوتین برای بانوان در زمان ورزش، ضروری است؟!

سوتین ورزشی، نوعی از لباس زیر زنانه مخصوص است که با حمایت از سینه، مانع از آسیب ناشی از جابه‌جایی های شدید در زمان ورزش می‌شود. ضربه و تکان های شدید، می‌تواند به بافت نرم سینه آسیب وارد کند.

 

برای همین متخصصان زنان، توصیه می‌کنند که از سینه بند های ورزشی که حمایت بالا و کشسانی بیشتری نسبت به سایر مدل ها دارند، استفاده کنید.

بعد از ورزش، حتما لباس زیر خود را تعویض کنید

همانطور که در بخش بالا توضیح دادیم، لباس زیر به خوبی رطوبت و عرق بدن شما را به خود جذب می‌کند که این رطوبت بهترین مکان برای پرورش باکتری ها است. بعد از ورزش، حتما لباس زیر خود را تعویض کنید تا از بروز بیماری های قارچی و انواع جوش های چرکی جلوگیری شود.

 

واکنش آلرژیک پوستی کمتر با استفاده نکردن از لباس زیر

به نقل از فاکس نیوز، نپوشیدن لباس زیر، می‌تواند از واکنش های آلرژیک خارش دار، جلوگیری کند. گاهی اوقات، شورت ها ممکن است باعث ایجاد بثورات موضعی به نام درماتیت تماسی شوند. این واکنش پوست شما با بعضی از مواد شیمیایی، رنگ و پارچه های لباس زیر، است. سعی کنید از لباس زیر های لاتکس به هیچ وجه استفاده نکنید.

 

در صورت استفاده از لباس زیر، هر چند وقت باید آن را تعویض کنید؟

به نقل از لباس سکرت، پوشیدن شورت و سوتین برای مدت طولانی، باعث جذب عرق و رطوبت و در نتیجه منجر به عفونت می‌شود. به همین دلیل توجه داشته باشید که روزانه یک الی دوبار لباس زیر خود را عوض کنید. به علاوه استفاده از لباس زیر حداکثر ۶ ماه الی ۱ سال برای بانوان توصیه می‌گردد. انتخاب و خرید لباس زیر از جهات مختلفی ممکن است بر سلامت خانم ها تاثیر بگذارد.
به همین دلیل بهتر است به جای تمرکز بر روی ظاهر و زیبایی آنها، کانون توجه خود را بر روی جنس و کیفیت لباس زیر بگذاریم. معمولا توصیه می‌شود در روز یک بار لباس زیر خود را جایگزین کنید اما در صورت شرایط خاص مانند ترشحات واژن، باید تعداد دفعات بیشتری در روز شورت خود را تعویض نمایید.

 

اگر لباس زیر نپوشید، ممکن است ترشحات کمتری داشته باشید!

همانطور که توضیح دادیم، ترشحات به صورت طبیعی در بدن به خصوص بانوان وجود دارد. به نقل از پزشک مخصوص زنان و زایمان، دکتر فالگونی پاتل در مصاحبه با مجله باستل؛ اگر به کلی پوشیدن لباس زیر را متوقف کنید، ممکن است ترشحات کمتری داشته باشید. به خصوص اگر معمولا از شلوار های غیر نخی استفاده میکنید! چرا؟!
دکتر پاتل توضیح می‌دهد که: به این دلیل که لباس های زیر ممکن است از تهویه مناسب ناحیه تناسلی بانوان، جلوگیری کند و در نتیجه منجر به ترشح بیشتر می‌شود.

 

پاتل همچنین گفت؛ که ترشح بدن، طبیعی است و معمولاً دلیلی برای نگرانی نیست، مگر اینکه این ترشحات ناشی از آنتی بیوتیک یا استرس باشد که ممکن است منجر به عفونت شود. اما از آنجایی که کماندو رفتن (بدوش شورت بودن) به اندام شما اجازه می‌دهد تا نفس بکشند، ممکن است رطوبت زیادی در آنجا وجود نداشته باشد و بنابراین؛ ممکن است به طور کلی از این مشکل جلوگیری کنید.

 

نپوشیدن لباس زیر، شما را در معرض باکتری های عمومی و بیماری پوستی بیشتری قرار می دهد!

اگر تصمیم به کماندویی راه رفتن (بدون لباس زیر بودن) دارید، ممکن است اندام تناسلی شما به صورت ناخواسته با باکتری های که در مکان های عمومی مانند مترو یا اتوبوس وجود دارد، در تماس باشد. البته اگر از لایه خارجی مانند شلوار استفاده میکند، نیازی به نگرانی در این رابطه نیست. اما اگر تصمیم به پوشیدن صرفا دامن کوتاه گرفته اید و به مکان های عمومی رفت و آمد دارید، بهتر است از لباس زیر استفاده کنید.

 

حمام کردن روزانه، راهی مطمئن برای برای تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی است. پس اگر به صورت روزانه، بهداشت خود را به صورت کامل رعایت می‌کنید و به صورت روزانه، دوش می‌گیرید، نگران کماندویی راه رفتن خود نباشید. حمام روزانه، تمام باکتری ها و قارچ ها را از شما دور خواهد کرد.

 

با نپوشیدن لباس زیر، گردش خون شما بهبود خواهد یافت!

حتما برایتان جالب است بدانید که، اگر از لباس زیر استفاده نکنید، ممکن است گردش خون شما بهتر شود! به ویژه اگر از انواع شورت و سوتین تنگ یا گن های لاغری استفاده می‌کنید.
به نقل از Considerable، دکتر دانیکا مور، متخصص زنان در این باره می گوید؛ اگر لباس زیر شما سفت باشد، ممکن است دچار گیرافتادگی عصبی و کاهش گردن خون شوید.

به نقل از لس آنجلس تایمز، اگر برای مدت طولانی از لباس زیر تنگ استفاده کنید، ممکن است احساس سوزن سوزن شدن ناخواسته در آن ناحیه را تجربه کنید که در نتیجه گردش خون ضعیف است. حتی وضعیتی به نام مرالژیا پارستتیکا وجود دارد که زمانی رخ می دهد که “فشار بیش از حد، بر روی اعصابی که از کشاله ران می گذرد وجود دارد” و باعث گزگز و بی حسی می شود. رفتن کماندویی می تواند به جلوگیری از این امر کمک کند، تا زمانی که شلوار تنگی نپوشید که میتواند گردش خون شما را نیز قطع کند.

 

جلوگیری از مشکلات گوارشی با استفاده نکردن از لباس زیر!

به گزارش دیلی میل، اگر از مشکلات گوارشی مانند رفلاکس اسید، رنج می‌برید و احتمالا در گذشته لباس های تنگ می‌پوشیدید، کماندو بودن (بدون لباس زیر بودن) ممکن است به شما کمک کند. لباس های زیر تنگ ممکن است به معده فشار وارد کند و در نتیجه اسید را به مری فشار دهد و باعث بیماری گوارشی شود.
جاناتان ویلسون، جراح عمومی در کلینیک لندن گفت: «اگر هنوز مشکل ریفلاکس ندارید، اما مستعد ابتلا به آن هستید، پوشیدن لباس‌های تنگ می‌تواند شما را دچار مشکل کند.»

همانطور که توسط لس آنجلس تایمز گزارش شده است، اگر از سندرم روده تحریک پذیر رنج می برید، لباس های فرم تنگ می‌توانند علائم شما را بدتر کنند. جی کومرل، متخصص گوارش، به لس آنجلس تایمز گفت: این بدان معنا نیست که لباس‌های فرم برای شما مناسب نیستند یا اینکه تصمیم به ترک هر روز لباس زیر ضروری است.
کومرل توضیح داد: «اما اتخاذ یک سبک زندگی سالم ممکن است نیاز به این احساس را که مجبور به پوشیدن این چیزها هستید برطرف کند.

وقتی لباس زیر نمی پوشیم، چه اتفاقی برای بدن رخ می دهد؟!

بسیاری از بانوان بر این باور هستند که پوشیدن لباس زیر، برای حفظ سلامتی و یا ظاهر خانم ها، امری ضروری است. اما تعدادی نیز تصور می‌کنند که کماندوی بودن (به استفاده نکردن از شورت؛ کماندوی بودن می‌گویند) برای حفظ سلامت بانوان، امری لازم است.

آیا باید در زمان ورزش کردن، از لباس زیر استفاده کرد؟

به نقل از مجله لباس سکرت، در زمان ورزش، شما بیشترین فعالیت را دارید که نتیجه آن، تکان های شدید سینه و اصطکاک بیشتر لباس ها با پوست قسمت تناسلی است.
هرچه اصطکاک لباس ها، به خصوص لباس های با پارچه های ضخیم و یا الیاف مصنوعی، با پوست شما بیشتر باشد، احتمال ایجاد بریدگی های ریز بر روی پوست بیشتر شده و در نتیجه امکان ایجاد عفونت را افزایش می‌دهد. برای همین توصیه می‌شود در زمان ورزش کردن، حتما از شورت های با فاق نخی و سوتین ورزشی استفاده کنید.

-