یکی از جذابترین استایل هایی که احتمالا مختص به خانم ها نیز هست، مد و استایل فلورال (Floral style) یا گل گلی میباشد. در این نوع پوشش از گل های ریز و درشت  تک رنگ یا رنگی در لباس استفاده میشود. در اصل، این تیپ و مد، از طبیعت و گل و گیاه الهام گرفته شده است. در اوایل ورود آن به دنیای مد، فقط در لباسهای کیمونویی ژاپن دیده میشد. اکثر افراد، گلها را به خاطر لطافت و زیبایی که دارند. گل را نماد زن و زیبایی میدانند. به همین دلیل است که پایه استایل زیبای فلورال، گل و زیبایی است که بسیاری از برندهای معروف از آن بهره میگیرند. به عنوان مثال برند محبوب گوچی (Gucci)، لباس های جذابی با این سبک طراحی میکند. از تیپ و استایل فلورال یا گل گلی در سبک رندگی بسیاری از هنرمندان استفاده شده است. اگر میخواهید با نحوه ست کردن این سبک از مد و نکات طلایی برای ساخت آن را برای خود یاد بگیرید، در ادامه با مجله همراه شوید.

 

10

 

تیپ و استایل فلورال یا گل گلی (Floral style) چیست؟

 

گل یکی از نماد های طبیعت است که بیانگر روحیه زیبا و لطیف فرد و البته نمادی از زیبایی است. مد و استایل فلورال یا گل گلی (Floral style) سبکی از مد است که در آن از لباس های منقش به طرح گل های مختلف استفاده میکنند. این سبک زیبا حتی در سبک زندگی و دکوراسیون نیز وارد شده و با تزئین دکوراسیون به گل های مختلف، حس زیبای، تازگی، آرامش را برای شما به همراه دارد. در این تیپ از استایل، گل به عنوان الگو و المان اصلی در دیزاین لباس یا دکوراسیون مورد استفاده قرار میگرید.

نحوه ست کردن لباس در استایل و مد گل گلی یا فلورال

 

خانم های عزیز با داشتن کمی خلاقیت، هنر و سلیقه به راحتی میتوانند یک استایل فلورال شیک و زیبا برای خود یا فرزندشان بسازند. برای داشتن این سبک از مد، بهتر است لباسهای گل دار (مانند گل بابونه و یا آفتابگردان) که اخیرا خیلی ترند روز شده اند را با اقلام خنثی ست کنند (برای آموزش استایل ترندی اینجا کلیک کنید). برای مثال یک پیراهن گل گلی و رنگی را با یک شلوار ساده سفید، مشکی و یا طوسی بپوشید.

 

در مد فلورال، میتوانید یک شلوار گل گلی را با یک شومیز ساده که رنگ آن یکی از گل های شلوار باشد، هماهنگ کنید. به دلیل شلوغ بودن پارچه های گلدار، بهتر است که از اکسسوری های ریز در این سبک بهره بگیرید. برای مثال زیورآلات و تزئینات چوبی و پلاستیکی  انتخابهای مناسبی برای این سبک هستند. همچنین میتوان با یک جفت صندل ظریف و زیبا، استایل فلورال (Floral style) خود را تکمیل کنید تا شیک تر به نظر برسید.

نکات مهم و طلایی برای داشتن یک تیپ فلورال یا استایل گل گلی جذاب

 

با رعایت این چهار نکته ساده به راحتی میتوانید یک سبک فلورال و یا گل گلی زیبا و شیک برای خود بسازید.

  • برای داشتن استایل فلورال باید به اندازه گل ها توجه داشته باشید.

اگر اندام پر و یا نسبتا چاقی دارید، لباسهایی با گلهای ریز مناسب ترین گزینه برای شما هستند. پیشنهاد میکنیم مقاله انواع فرم بدن و انتخاب لباس مناسب براساس آن را مطالعه کنید. در مقابل آن، پیراهن با گلهای درشت برای افراد لاغر عالی میباشد. از طرفی دیگر، چنانچه دوست دارید در معرض توجه دیگران قرار بگیرید، اقلام با گلهای بزرگ گزینه خوبی است. در غیر این صورت میتوانید از مئولفه هایی با گلهای ریز بهره بگیرید تا کمتر جلب توجه کنید.

 
  • در مد فلورال یا گل گلی؛ از تراکم طرح و گل در لباس خود غافل نشوید.

اگر میخواهید که لاغرتر دیده شوید، لباس هایی با تراکم بالای طرح (گل های نزدیک به هم) بپوشید. چرا که تراکم بالا باعث سردرگمی مغز میشود. در نتیجه، تمرکز بقیه افراد از این طرح به آن طرح میرود و در نهایت سایز شما چندان به چشم نمیخورد.

 
  • برای ست کردن یک استایل فلورال، اقلام و لوازم دیگر را براساس رنگ زمینه ی لباس گل گلی انتخاب کنید.

برای داشتن سبک فلورال یا گل گلی؛ میتوانید یک بلوز طرح دار را با یک شلوار همرنگ با زمینه آن لباس انتخاب نمایید. همچنین میتوان دو آیتم طرح دار را در استایل خود استفاده کنید که در این صورت باید به هارمونی رنگ آنها دقت داشت.

  • چهارمین نکته برای استفاده از استایل فلورال: برای انتخاب اکسسوری های دیگر مانند کیف و کفش، باید رنگ آنها را متناسب با رنگ گلهای لباس انتخاب کنید.

برای مثال اگر مانتو یا پیراهنی با گلهای سبز دارید، بهتر است کیف و کفش خود را به رنگ سبز انتخاب کنید تا به خوبی ست شوند.

استفاده از سبک فلورال در دکوراسیون منزل

 

هنگامی که وارد یک خانه میشوید، هیچ چیزی بهتر از گل و گلدان های رنگارنگ برای استقبال از شما وجود ندارد. به همین دلیل راهرو منزل، یکی از موثرترین مکان ها برای دکوراسیون و به رخ کشیدن چیدمان است. با اعمال سبک فلورال و یا گل گلی در داخل خانه، به محض اینکه مهمانان وارد میشوند، کلی چیزهای رنگارنگ شروع به مکالمه با آنها میکنند.

برای استفاده از مد و استایل فلورال در دکوراسیون و سبک زندگی؛ از سقف خانه برای تزئین با گل رز و کوکب به رنگهای سبز و بنفش بهره بگیرید. همچنین میتوان این کار را در سطح زمین از طریق گلدانها و در حین بالا رفتن از پله ها نیز انجام داد. از طرفی دیگر، میتوان بر روی میز گرد نهارخوری یک عدد گلدان پر از آلیوم های بنفش (رنگ سال 1401) قرار داد.

تابلوهای نقاشی با طرح رنگارنگ و گل گلی بر روی دیوارها، زیبایی و دکوراسیون خانه را دو چندان میکند. امروزه، بیشتر مبلمان تک رنگ روی بورس است اما شما میتوانید کمی تنوع ایجاد کنید و از پارچه های گل گلی و یا کوسن های طرح دار رنگی برای مبل های خود بهره بگیرید. فراموش نکنید که سبک فلورال، فضای منزلتان را شاد خواهد کرد و بر روی روحیه افراد، تاثیر مثبت خواهد گذاشت. بنابراین اگر مدتی است که دچار افسردگی و یا یکنواختی شده اید، تغییر دکوراسیون منزل به سبک شاد فلورال، حال و هوای شما را تغییر میدهد.

-