این بازیگر آمریکایی که بیشتر برای بازی در نقش "چندلر بینگ" در سریال کمدی Friends شناخته می‌شد به هنگام مرگ ۵۴ سال داشت. منابع آگاه در پلیس به رسانه‌ها گفتند که پیکر این بازیگر در جکوزی خانه‌اش در لس‌آنجلس در حالیکه غرق شده بود پیدا شده است.

متیو پری متولد ۱۹ اوت ۱۹۶۹ در ویلیامزتاون، ماساچوست دوران جوانی خود را در اتاوا گذراند جایی که تبدیل به یک ستاره‌ی تنیس شد. مدتی بعد در ۱۵ سالگی به لس آنجلس کوچ کرد تا کنار مادر بزرگ و پدرش (جان بنت پری) زندگی کند. در این دوران علاقه وی به بازیگری افزایش پیدا کرد. او نخستین بازی خود را در سال ۱۹۸۷ و در سریال شانس دوباره انجام داد. در سال ۱۹۹۶ برای نخستین‌ بار به خاطر سریال فرندز نامزد دریافت جایزهٔ بهترین کمدین آمریکایی شد و بخاطر این سریال برنده‌ی جایزه‌ی انجمن بازیگران فیلم شد. پری همچنین در مجموعه‌ی کمدی الی مک‌بل (۲۰۰۲) حضور یافت و برای نقش‌آفرینی در مجموعه‌ی بال غربی (۲۰۰۳) و داستان ران کلارک (۲۰۰۶) نامزد جایزهٔ امی ساعات پربیننده شد. پری همچنین نقش اصلی فیلم‌های هجوم احمق‌ها (۱۹۹۷) ، همه نه یارد (۲۰۰۰) ، در خدمت سارا (۲۰۰۲) ، همه ده یارد (۲۰۰۵) و دوباره ۱۷ (۲۰۰۹) را بازی کرد.

متیو پری در زندگی شخصی خود با جولیا رابرتس، یاسمین بلیث و لورن گراهام رابطه داشته‌است. او از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ با لیزی کاپلان رابطه داشت. او از سال ۲۰۱۸ با مالی هرویتز در رابطه است و در سال ۲۰۲۰ از او خواستگاری کرد. البته این زوج از یکدیگر قبل از ازدواج جدا شدند و متیو در لحظات آخر زندگی خود تنها بود...

پری از اعتیاد شدید به مواد مخدر و الکل رنج می‌برد. به‌واسطه‌ی بهبودی خود، او از مدافعان توان‌بخشی و سخنگوی انجمن ملی متخصصان دادگاه درمان‌مدار شد. در سال ۲۰۱۳، او جایزه قهرمان بهبودی را از دفتر سیاست ملی کنترل مواد مخدر کاخ سفید دریافت کرد. پری در سال ۲۰۲۲ کتاب خاطراتی با عنوان "دوستان، عاشقان و آن چیز وحشتناک بزرگ" نوشت. متاسفانه او سال بعد در ۵۴ سالگی درگذشت.

پیکر پری در ۲۸ اکتبر ۲۰۲۳ بدون واکنش در جکوزی خانه‌اش در پسیفیک پلسیدس، لس آنجلس به‌وسیله‌ی دستیارش یافت شد و سپس از سوی افسران اداره پلیس لس آنجلس مرده اعلام شد. سرکلانتر اداره پلیس لس آنجلس، اسکات ویلیامز ، گفت: «علت مرگ ممکن است برای مدتی مشخص نباشد، اما در این مقطع سوء قصد محتمل نیست.» در ۲۹ اکتبر، دفتر بازرسی پزشکی لس آنجلس، علت مرگ را «به تعویق افتاده» فهرست کرده است و در انتظار «مراحل تحقیقاتی تکمیلی» است.

-