برخی از سلبریتی ها به این ایده معتقدند که اجتناب از حالات صورت مانند لبخند زدن به آنها کمک می کند تا از چین و چروک دوری کنند. وقتی به پوست صاف و بدون چین و چروک آنها نگاه می کنید، می توانید به راحتی به این افسانه دچار شوید.  با این حال، لبخند زدن به تنهایی باعث ایجاد چین و چروک روی صورت شما نمی‌شود! و این چیزی نیست که پوست افراد مشهور را جوان نگه داشته است! ما در این مقاله حقایق چین و چروک و افسانه های رایجی که ممکن است شما را به اشتباه بی‌اندازد را بیان می‌کنیم.

چین و چروک خطوط سطحی یا عمیق و چین هایی هستند که روی پوست شما ایجاد می شوند. چین و چروک‌هایی که در نتیجه پیری پوست و کاهش حجم ایجاد می‌شوند، کاملا طبیعی هستند. با این حال، طبیعی است که نسبت به آنها احساس خودآگاهی داشته باشید. به خصوص اگر احساس کنید که آنها شما را بزرگتر از آنچه که هستید یا دوست دارید نشان می دهند. بسیاری از افراد برای درمان یا جلوگیری از چین و چروک ‌ها تلاش زیادی می‌کنند. استفاده از روتین های مراقبت از پوست، تزریق‌ها یا جراحی‌ها از آن جمله است.

با وجود تمام اطلاعات موجود، ممکن است تشخیص آن برای شما سخت باشد. که بدانید چه چیزی درست است و چه چیزی فقط ترفندی است که شما را وادار به خرج کردن پول بیشتر برای محصولات و خدمات پوست می کند.

 

16

 

۵ افسانه رایج و حقایق چین و چروک

متأسفانه، هیچ قرص جادویی وجود ندارد که پوست شما را برای همیشه جوان نشان دهد. اما راه هایی برای جلوگیری از آسیب و کاهش خطوط ریز وجود دارد. در اینجا پنج افسانه در مورد چین و چروک وجود دارد.

افسانه شماره ۱: والدین من هر دو دارای چین و چروک هستند – و من نیز حتماً آنها را خواهم داشت

واقعیت: ممکن است چشمان یا شوخ طبعی خود را از والدین خود به ارث برده باشید، اما احتمالاً چین و چروک های خود را نه!

وقتی صحبت از چین و چروک به میان می‌آید، عوامل بسیار تاثیرگذار دیگری به غیر از ژنتیک در این بازی نقش دارند. البته قطعا DNA در این موضوع تاثیرگذار است. لیکن تاثیر آن چشمگیر نیست. به عنوان مثال، تا ۹۰ درصد از تغییرات پوستی، در نتیجه آسیب ناشی از نور خورشید است که به آن اصطلاحا آسیب عکس گفته می شود.

از حقایق چین و چروک این است که، سنی که چین و چروک به سراغ شما می‌آید کاملاً به ژنتیک وابسته نیست. راه هایی برای کند کردن روند پیری پوست وجود دارد، از جمله:

استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF 50. هر روز و استفاده مجدد هر دو ساعت. حتی زمانی که هوا آفتابی نیست.
مرطوب کننده و استفاده از آنتی اکسیدان های محافظ.
اجتناب از محصولاتی که باعث سوزش و یا التهاب می شوند.
از محصولات فقط طبق دستورالعمل درج شده روی آنها یا توضیحات ارائه دهنده آن استفاده کنید.
تغییر و تطبیق محصولات با تغییر کیفیت پوست، با افزایش سن، تغییرات آب و هوا، فصول و غیره.
با بالا رفتن سن، خطوط ظریف ناگزیر ظاهر می شوند. چه به نظر برسد که در خانواده شما وجود داشته باشد یا نه. با این حال، اگر زودتر از پوست خود مراقبت کنید تا از آسیب بیشتر جلوگیری کنید، می توانید از ایجاد این خطوط زودتر از حد معمول جلوگیری کنید.

افسانه شماره ۲: یک روتین عالی برای مراقبت از پوست ضد پیری وجود دارد

واقعیت: خواهر، بهترین دوست، مادر، همسایه و … هر یک روتین مراقبت از پوست اختصاصی خود را لازم دارند. روتین مراقبت از پوست هر کسی متفاوت است.

سوال این است: آیا کسی راز یک روتین پوستی عالی که از چین و چروک جلوگیری می کند را دارد؟ جواب کوتاه است. نه! یک روال مراقبت از پوست و ضد پیری کامل وجود ندارد که شما آن را از دست بدهید.

روتین های مراقبت از پوست شامل آزمون و خطای زیادی است. برای یافتن آنچه برای شما بهتر است مقاله چگونه یک روتین مراقبت از پوست برای خودمان تهیه کنیم را مطالعه کنید.  با این حال، برخی عوامل کلیدی و محصولات اصلی وجود دارند که بصورت مشترک قابل استفاده هستند. و برای همه اعمال می شوند.

در اینجا نحوه استفاده حداکثری از روتین مراقبت از پوست ضد پیری آمده است:

با یک محصول شروع کنید و قبل از معرفی محصولات اضافی اجازه دهید پوستتان با آن سازگار شود. استفاده از چندین محصول ضد پیری بصورت همزمان می تواند پوست شما را تحریک کند.
از محصولاتی با مواد بالینی اثبات شده مانند رتینول ها، آنتی اکسیدان ها و پپتیدها استفاده کنید.
برای حصول نتیجه به خودتان زمان بدهید. اکثر محصولات ضد پیری حداقل شش هفته طول می کشد تا عمل کنند. و برخی ممکن است تا سه ماه طول بکشد.
به استفاده از محصولاتی که کار موثر هستند ادامه دهید. پس از مشاهده نتایج مناسب و مورد نظر روند را متوقف نکنید. جلوگیری از بروز چین و چروک کلیدی است. فراموش نکنید که از منابع در دسترس مانند مشاورین پوست، متخصص پوست یا جراح پلاستیک که در مراقبت از پوست شما تخصص دارند، استفاده کنید.

افسانه شماره ۳: بهترین درمان برای چین و چروک گران است

واقعیت: از حقایق چین و چروک این است که بروز آن اجتناب ناپذیر است، بسیاری از شرکت‌ها درمان‌ها و روش‌هایی را فرموله کرده‌اند که ادعا می‌کنند پوست شما را صاف و بدون چین و چروک می‌کنند. که برخی از آنها قیمت بالایی دارند.

اما خوشبختانه جلوگیری از چین و چروک نیازی به هزینه زیاد ندارند. راه هایی برای مراقبت از پوست خود بدون صرف هزینه های گزاف وجود دارد.

اگر شما از آن دسته بانوانی هستید که میلیون ها تومان برای ده ها کرم ضد چروک مختلف خرج می کنید، از درمان بیش از حد و خرج کردن خودداری کنید. اتفاقا موثرترین روتین های چین و چروک حداقل هستند. به این معنی که شما باید تا حد امکان از محصولات کمتری استفاده کنید. کاهش رژیم غذایی باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود و به هر حال برای پوست شما بهتر است. در نهایت، ابتدا محصولات پزشکی را در نظر بگیرید، زیرا معمولاً ایمن‌تر، مؤثرتر و ارزان‌تر از محصولات فروخته شده در فروشگاه‌های لوازم آرایشی یا لوازم آرایشی هستند.

افسانه شماره ۴: مرطوب کننده از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند

واقعیت: رسیدگی به پوست از طریق رطوبت یک امر ضروری است. اما لزوماً از ایجاد چین و چروک جلوگیری نمی کند. با این حال، ممکن است آنها را کمی کمتر مورد توجه قرار دهد.

مرطوب کننده همراه با کرم ضدآفتاب یکی از مهم ترین محصولات مراقبت از پوست است. با این حال، اغلب به اشتباه به عنوان راهی برای جلوگیری از چین و چروک معرفی شده است.

هنگامی که از مرطوب کننده استفاده می کنید. این محصول آب را در پوست شما حبس می کند و پوست را هیدراته و حجیم نگه می دارد. این می تواند چین و چروک های شما را کمتر نمایان کند، اما در وهله اول از شکل گیری آنها جلوگیری نمی کند.

با این حال، مرطوب کننده خود را هنوز دور نیندازید. مرطوب‌کننده علاوه بر کاهش ظاهر چین و چروک‌ها، پوست شما را روشن می‌کند، که برای کاهش نمایان بودن چین و چروک‌ها نیز مفید است.

نتیجه نهایی: به طور منظم مرطوب کنید، اما برای متوقف کردن روند پیری و جلوگیری از ایجاد چین و چروک، تنها به مرطوب کننده تکیه نکنید.

افسانه شماره ۵: شما فقط باید زمانی که هوا آفتابی است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

واقعیت: وقتی خورشید می‌درخشد، ممکن است احساس کنید که پوستتان می‌سوزد و به شما یادآوری می‌کند که ضد آفتاب بزنید، و دوباره استفاده کنید. با این حال، حتی زمانی که ابرها بیرون هستند، استفاده از ضدآفتاب و تجهیزات محافظ در برابر آفتاب مانند کلاه و عینک آفتابی ضروری است.

کرم ضد آفتاب نه تنها شانس ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد، بلکه یکی از موثرترین محصولات ضد پیری موجود است. کرم ضدآفتاب از پوست شما در برابر اشعه های مضر UV محافظت می کند و همچنین به پوست شما اجازه می دهد تا خود را ترمیم کند. و از آسیب بیشتر جلوگیری کند. جدیدترین ضدآفتاب‌ها می‌توانند در برابر سایر عوامل مضر مانند نور آبی، مادون قرمز و آلودگی محافظت کنند. اکنون می‌دانیم که این عوامل به طور قابل ملاحظه ای در پیری پوست نقش دارند.

برای استفاده حداکثری و حصول بهترین نتیجه، از یک ضد آفتاب با طیف بیشتری استفاده کنید. این محصول باید حاوی SPF 15 یا بیشتر از اشعه های UVA و UVB و همچنین برای محافظت از سایر آسیب ها باشد. شما باید ضد آفتابی را تهیه کنید که علاوه بر موارد فوق حاوی آنتی‌اکسیدان برای محافظت بیشتر در برابر نور و آلودگی نیز باشد.

هیچ محصول یا روشی وجود ندارد که بتواند آسیب های ناشی از عدم استفاده از ضد آفتاب را به طور کامل جبران کند. اگر پوست برنزه را ترجیح می‌دهید، از تخت‌های برنزه اجتناب کنید. زیرا اگر بیشتر از آفتاب به شما آسیب نرسانند، می‌توانند به همان اندازه برای پوست شما مضر باشند. برای برنزه کردن از برنزه کننده خودکار (self-tanner) استفاده کنید. مطمئنا پوست شما به خاطر این کار از شما تشکر خواهد کرد!

از پوست خود مراقبت کنید و تغییرات را در آغوش بگیرید

ناامید شدن از خطوط ظریفی که در طول زمان روی پوست شما ظاهر می شود، طبیعی است. اما به یاد داشته باشید: این خطوط نشان دهنده تمام سال هایی است که شما زندگی کرده اید و تجربیاتی که داشته اید. از حقایق چین و چروک این است که باید مطمئن باشید که از پوست خود مراقبت می کنید. سعی کنید از تغییرات پوست خود با افزایش سن استفاده کنید.

روش هایی برای پیشگیری و جلوگیری از چین و چروک شما وجود دارد. اما همچنین مهم است که واقع بین باشید. چین و چروک ها ممکن است به طور کامل ناپدید نشوند. اما راه هایی برای صاف کردن آنها، افزایش اعتماد به نفس و بهبود احساس شما نسبت به پوست وجود دارد.

به خاطر داشته باشید: برخی از کم‌هزینه‌ترین راه‌ها برای مبارزه با پیری شامل هیچ کرمی نیست. به عنوان مثال، خواب بیشتر، آبرسانی و اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند از علائم پیری جلوگیری کند. همچنین، برخی از مواد موجود در غذاها، مانند ویتامین C موجود در گوجه فرنگی، ممکن است پوست شما را سالم نگه دارد و از چین و چروک جلوگیری کند.

-