تا چند سال پیش، مردم از جوهر سنتی برای تاتو خط چشم خود استفاده می کردند. اما امروزه آرایش‌های دائمی رواج یافته است. تاتو خط چشم با رنگدانه هایی انجام می شود که به مرور زمان محو می شوند. بنابراین، بله، خالکوبی برای همیشه روی صورت شما باقی نمی‌ماند و لازم نیست نگران باشید که وقتی بزرگتر می‌شوید چگونه به نظر می‌رسد. به همین دلیل بن مژه در رده آرایش‌های نیمه دائمی قرار می‌گیرد.

این اصطلاح تا حدی درست است. بله، رنگدانه ها محو می شوند. که باعث می شود خالکوبی نیمه دائمی شود. اما بخشی از آنها برای همیشه در پوست شما باقی می مانند، که آنها را دائمی می‌کند. همچنین، بسته به نوع پوست و تکنیک، خالکوبی ممکن است به طور کامل محو نشود. ممکن است برخی از سایه ها حتی پس از ۱۰ سال وجود داشته باشد.

در بن مژه دنباله ‌دار که به آن بن مژه بالدار هم گفته میشود، پس از پر کردن پوست اطراف مژه‌ها با رنگ تتو، خط ظریف و جذابی در امتداد مژه‌ها بر روی پلک کشیده می‌شود. این حالت باعث کشیدگی، درشت‌تر به نظر رسیدن چشم‌ و بلندتر به نظر رسیدن مژه‌های بخش انتهایی پلک میشود.

 

20

 

بن مژه دنباله ‌دار برای چه کسانی مناسب است؟

اکنون که توضیح دادیم بن مژه دنباله‌دار چیست. بیایید به بررسی این موضوع بپردازیم که این مدل مناسب چه کسانی است. مشتریان زیادی تصمیم می‌گیرند که برای تقویت مژه یا خط چشم خود از این مدل استفاده کنند. زیرا این مدل‌ها رنگ و شکل چشم‌ها را به‌طور نامحسوس برجسته می‌کنند و زمانی که کم‌رنگ می‌شوند، ظاهر خوبی دارند.

انتخاب بن مژه دنباله‌دار می تواند خطرآفرین باشد. دلیل اصلی آن این است که، این سبک بسیار برجسته و مشخص است. لذا ممکن است از آن خسته شوید. اگرچه ممکن است فکر کنید که هرگز خط چشم خود را با بال زدن متوقف نخواهید کرد! ممکن است نظر خود را در طی چند سال تغییر دهید. و به این نتیجه برسید که داشتن خط چشم بالدار دائمی ایده خوبی نبود است.

بنابراین، ما استفاده از بن مژه دنباله‌دار را به افرادی توصیه می‌کنیم که به صورت روزانه آرایش می کنند و واقعاً به آن فکر کرده‌اند. و تصمیم گرفته اند تا حدود ۵  سال به این آرایش متعهد باشند.

آیا این امکان وجود دارد تا طرح و شکل بن مژه دنباله‌دار را سفارشی کرد؟

بله این امکان وجود دارد. دنباله‌ها می تواند طول های مختلفی داشته باشد. همچنین می تواند نازک‌تر یا ضخیم‌تر باشد. می تواند مستقیم یا به سمت بالا باشد. میتواند ظریف باشد و یا می‌تواند سایه دار باشد. بهترین کاری که در هنگام انتخاب مدل بن مژه دنباله‌دار خود میتوانید انجام دهید، این است که مانند زمانی که می‌خواهید خط چشم معمولی بکشید، در خانه این کار را انجام دهید. سپس از زوایای مختلف عکس بگیرید. پس از مراجعه به آرایشگاه آنرا به آرایشگر خود نشان دهید تا بدانند شما به کدام سبک علاقه دارید.

آرایشگر شما باید قبل از اجرای کار، آنرا برای شما به همین صورت اجرا کند و به شما نشان می دهد که بدانید در نهایت خط چشم دنباله‌دار شما چگونه خواهد بود. با خیال راحت نظر خود را بگویید و اعلام کنید که آیا آن را دوست دارید یا خیر. طولانی‌تر می‌خواهید یا کوتاه‌تر. تا در آخر از نتیجه کار راضی باشید.

مزایای بن مژه دنباله‌ دار

  • باعث صرفه جویی در زمان می شود
  • دائمی نیست، بعد از ۳ تا ۵ سال محو می شود
  • ضد آب و ضد لک است
  • دنباله‌ها همیشه یکدست هستند

معایب بن مژه بالدار

  • بزرگترین ایراد بن مژه دنباله‌دار این است که این سبک بسیار برجسته است. در صورتیکه سلیقه شما دائماً تغییر می کند، گزینه مناسبی نیست. بنابراین می توانید از آن خسته شوید.
  • اگر از یک آرایشگر متبحر و یا مواد با کیفیت استفاده نکنید، ممکن است بن مژه شما به زودی محو شود.

بن مژه معمولی بهتر است یا بالدار

امروزه برجسته‌کردن مژه محبوب‌ترین مدل خط چشم است، زیرا ظاهر مژه‌های شما پرتر می‌شود. برخی از خانم‌ها تصمیم می‌گیرند که بن مژه را بدون دنباله انجام دهند تا چشم‌های خود را زیباتر کنند. اما اگر همیشه برای آن دنباله می‌کشید، فایده‌ای ندارد. باید هر روز بال‌هایی به آن اضافه کنید.

چگونه بهترین متخصص  را انتخاب کنیم؟

داشتن یک بن‌ مژه بالدار دائمی چیزی است که نباید آن را بدیهی تلقی کنید. این خط چشم برای سال ها روی چشمان شما خواهد بود. به همین دلیل است که باید تتوکار را با دقت انتخاب کنید. بنابراین هنگام انجام تحقیق دقیق باشید. نمونه کارها را بصورت آنلاین بررسی کنید. یک میکاپ آرتیست خوب باید عکس های زیادی از کار خود داشته باشد و نظرات مشتریان را نیز داشته باشد.

همچنین ایده خوبی است که مشاوره رزرو کنید. (بعضی از سالن ها این موارد را رایگان ارائه می دهند) و قبل از انجام خالکوبی از همه چیزهایی که می خواهید بدانید بپرسید. ارتباط خوب با هنرمندی که می‌خواهد این طرح را بر روی صورت شما اجرا کند مهم است.

چه چیز دیگری باید در مورد بن مژه دنباله ‌دار بدانم؟

هنگامی که رنگ شروع به محو شدن کرد، تقریباً ۲ تا ۳ سال پس از اولین جلسه، باید مجددا آنرا ترمیم کنید. هنرمند باید همه چیز را در مورد دوره زمانی و مراقبت های پس از درمان که باید بعد از انجام بن مژه دنبال کنید را به شما بگوید.

-