کابان جای خود در سمت مدیر طراحی برند فولکس‌واگن را به آندراس مینت خواهد داد. منابع نزدیک به این خودروساز می‌گویند مینت برای هدایت بخش طراحی فولکس‌واگن جایگاه خود در برند بنتلی انگلستان را ترک خواهد کرد. گفته می‌شود این تغییر از اول فوریه اجرایی خواهد شد. ظاهراً کابان نتوانسته نظر توماس شافر مدیرعامل برند فولکس‌واگن و هیئت‌مدیره را در زمان کار روی خودروی شهری ID.2 جلب کند. پیش‌نمایش این خودروی کوچک با کانسپت ID. LIFE انجام شد و گفته می‌شود شافر از مینت خواسته تا طراحی این خودرو را دستخوش تغییر نماید.

13

کابان در سال ۲۰۲۰ با ترک بی ام و به فولکس‌واگن پیوست هرچند بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۷ چندین خودروی مشهور از گروه فولکس‌واگن را طراحی کرده است. او سومین مدیر اسبق بی‌ام‌و محسوب می‌شود که از گروه فولکس‌واگن خارج می‌شود. پیش از او هربرت دایس مدیرعامل اسبق و مورات آکسل مدیر خرید این غول خودروسازی نیز با ژرمن‌ها وداع کرده بودند.

واقعیت این است که برند فولکس‌واگن در بخش طراحان خود با نوعی آشفتگی مواجه بوده و قبلاً دست به خانه‌تکانی زده است. در ماه دسامبر بود که اولیور بلوم مدیرعامل گروه فولکس‌واگن اقدام به اخراج کلاوس زیکورا مدیر طراحی ارشد گروه کرد و مایکل مورر مدیر پورشه را جایگزین او نمود. طبیعتاً اخراج جوزف کابان از فولکس‌واگن با تغییرات دیگری همراه خواهد شد. با حضور مینت در سمت مدیر طراحی برند فولکس‌واگن، پست او در بنتلی به توبیاس سولمن سپرده خواهد شد. او هم‌اکنون مدیر طراحی بخش خارجی محصولات بنتلی بوده و قطعاً حضور در بخش مدیریت طراحی بنتلی راحت‌تر خواهد بود زیرا از چند سال قبل با این برند همکاری داشته است. سولمن قبلاً نیز در بوگاتی دست‌به‌قلم می‌شد. البته کابان به‌صورت رسمی اخراج نخواهد شد و گفته می‌شود مدیران فولکس‌واگن به آن اندازه از دست کابان عصبانی نیستند که او را به‌صورت کامل اخراج کنند و به همین خاطر پست جدیدی را به او اعطا خواهند کرد. البته مشخص نیست که او در چه قسمتی مشغول بکار خواهد شد.

-